Otázky a odpovede

Odkedy dokedy prebieha hlasovanie?

Hlasovanie sa spustí 14. 1. 2019 o 9.00 hod. a ukončí sa 28. 2. 2019 o 23:59:59 na stránke https://www.zihadielko.sk.

Prečo sa môj hlas ihneď nezapočítal?

Každý hlas, či už štandardný alebo bonusový, je pripočítaný do 5 minút od jeho udelenia. 

Prečo mi nefunguje môj SMS kód?

Najčastejšou chybou je zámena znakov (O a 0 alebo I a l), prípadne medzera na začiatku či na konci kódu. Ak Ti kód nefunguje na prvýkrát, prosím skús rôznu kombináciu kódov.

Prečo mi nefunguje prihlasovanie?

Pravdepodobne prihlasovací mail spadol do spamu. Odporúčame preto kontrolovať aj nevyžiadanú poštu.

Prišiel mi email ale neviem sa prihlásiť. Čo mám robiť?

V samotnom emaile je nutné kliknúť na modrý text - PRIHLÁSENIE. Nižšie nájdete aj obrázok, kde presne sa táto časť nachádza. Ak Ti email neprišiel, pozri prosím aj časti Reklama/Promotion (pre Gmail), prípadne SPAM.

Pri hlasovaní neviem, ako postupovať ďalej a pridať hlas môjmu mestu.

Pre hlasovanie prosím klikni na HLASUJ, následne zadaj úvodné písmená z mesta, ktorému chceš prideliť hlas (odporúčame 3-4 písmená). Potom prosím klikni na lupu, kde by ti mali vybehnúť mestá, ktoré spĺňajú výsledky tvojho vyhľadávania. Pri týchto mestách sa zobrazí následne možnosť hlasuj, na ktorú stačí kliknúť a tvojmu mestu bude do 5 minút pripočítaný hlas.

Mám pocit, že sa mi nezapočítal môj bonusový hlas. Kde si to môžem overiť?

Prosím, pozri sa do svojho profilu, či sa ti bonusový hlas započítal - samotné pripočítanie môže trvať 5 minút, hlasy sa nemusia započítať okamžite:
https://zihadielko.lidl.sk/profile

Na započítanie hlasu je nutné nahrať v hre minimálne 200 bodov aspoň 1 x za deň a hru dohrať do konca (3 minúty).

Podľa čoho ste vyberali mestá?

V roku 2019 bola opäť účasť v súťaži ponúknutá všetkým slovenským mestám, mestským častiam (v prípade Bratislavy a Košíc) a obciam, v ktorých sa nachádza minimálne 1 predajňa potravín Lidl (výnimku tvoria mestá Senica a Trnava, ktoré majú už 2 Žihadielka). V termíne do 30.11.2018 mala samospráva mesta zvážiť, či má k dispozícií vhodný pozemok pre realizáciu ihriska, a či sa do projektu zapojí. V tomto termíne prejavilo záujem 69 z celkovo 104 oslovených miest. V roku 2019 je vytvorená jedna špeciálna kategória pre 28 miest, ktoré už jedno Žihadielko vyhrali v rokoch 2016 - 2018. Aj  tieto víťazné mestá sa budú môcť opäť do súťaže zapojiť!

Prečo sa tento rok nemohla do súťaže zapojiť Trnava so Senicou?

Mestá Trnava a Senica si v minulých ročníkoch vybojovali dve ihriská. Keďže rok 2019 je 4.ročníkom Žihadielka chceme dať priestor zabojovať o druhé ihrisko aj ostatným mestám v kategórii „Víťazi 2016-2018“.

Prečo sú mestá rozdelené do jednotlivých kategórií?

Kategórie boli vytvorené na základe počtu obyvateľov s cieľom zabezpečiť rovnosť šancí pre každé mesto. Súťažiť sa tento rok bude celkovo v piatich kategóriách, (štyri kategórie, do ktorých sú mestá zaradené podľa počtu obyvateľov, a piata samostatná kategória miest, ktoré už boli víťazmi v rokoch 2016-2018). V každej kategórií môžu vždy dve mestá získať Lidl ihrisko Žihadielko. Na Slovensku tak aj v roku 2019 vyrastie ďalších 10 ihrísk.

V koľkých mestách nakoniec postavíte ihriská?

V každej kategórii získajú ihrisko 2 mestá, ktoré budú mať po ukončení súťaže najväčší počet hlasov. To znamená 10 nových ihrísk.

Ako môžem hlasovať?

Hlasovania sa môže zúčastniť iba fyzická osoba staršia ako 18 rokov (osoby mladšie ako 18 rokov sa môžu zúčastniť iba so súhlasom svojho zákonného zástupcu), ktorá sa platne zaregistruje spôsobom uvedeným v pravidlách hlasovania a udelí spoločnosti Lidl súhlas so spracovaním osobných údajov. Používateľ môže hlasovať po registrácii a úspešnom prihlásení prostredníctvom e-mailu alebo cez konto na Facebooku. Na úspešné dokončenie registrácie je potrebné jednorazové overenie telefónneho čísla prostredníctvom SMS.

Môžem získať aj nejaký extra hlas pre svoje mesto?

Každý používateľ môže mať denne až 2 hlasy. Jeden hlas po prihlásení cez e-mailovú adresu alebo po prihlásení cez facebookový profil. K prihláseniu cez e-mail alebo k prihláseniu cez facebookový profil môže získať každý deň jeden bonusový hlas, ak úspešne zvládne Majinu hru - Bonusový medík. Po získaní bonusového hlasu môže používateľ ďalej pokračovať v hre, no už bez možnosti pripočítania ďalšieho bonusového hlasu v ten istý deň.

Čo môžem urobiť, aby som zvýšil šance svojho mesta?

Každý používateľ môže zdieľať akékoľvek informácie spojené so súťažou či už priamo z webovej stránky www.zihadielko.sk, alebo z facebookového profilu Lidl Slovensko.

Koľkokrát môžem hlasovať?

Každý registrovaný používateľ môže každý deň získať celkovo 2 hlasy. Po registrácii prostredníctvom e-mailu a potvrdení prihlásenia alebo cez facebookové konto môže používateľ hlasovať automaticky za svoje mesto. Zároveň môže získať bonusový hlas, ak úspešne zvládne Majinu hru.

Ako zistím priebežné poradie?

Priebežné poradie miest je zobrazené na domovskej stránke www.zihadielko.sk. Aktualizuje sa v reálnom čase. Priebežné poradie môžete sledovať na tomto odkaze. V termíne od 21. 2. 2019 do 28. 2. 2019 budú výsledky skryté.

Kedy budú zverejnené výsledky súťaže?

Výsledky súťaže budú zverejnené najneskôr 15.marca o 12:00 hod. na oficiálnej stránke súťaže www.zihadielko.sk.

Čo robiť v prípade, keď hra odmieta zarátať bonusový hlas?

Tento problém sa zvyčajne vyskytuje na mobilných zariadeniach pri hraní hry cez prehliadač aplikácie Facebook. Facebook štandardne otvára všetky internetové odkazy cez svoj vlastný prehliadač, ktorý oficiálne nepodporujeme. Odporúčame túto funkcionalitu úplne vypnúť podľa nasledujúceho návodu:

Kde si môžem skontrolovať svoje hlasy?

Kompletnú históriu svojich hlasov nájdeš v sekcii Môj profil.

Prečo mi neprichádza overovacia SMS?

Uisti sa, že tvoje telefónne číslo patrí do siete mobilného operátora s pôsobnosťou na území Slovenskej republiky. Približne 1 % našich SMS správ operátori z rôznych dôvodov nedoručia - plná schránka, preťažená sieť, výpadok signálu a pod. Vieme ťa však overiť manuálne, ak nám napíšeš na podpora@zihadielko.sk a uvedieš telefónne číslo, ktoré bolo zadané pri registrácii.

Stránka odo mňa opätovne pýta overenie prostredníctvom SMS, aj keď som už zaregistrovaný/á. Prečo?

Uisti sa, že sa do súťaže prihlasuješ rovnakým spôsobom, akým si sa zaregistroval/a - prostredníctvom Facebooku alebo e-mailovej adresy.

Prečo mi neprichádza prihlasovací e-mail na moju e-mailovú adresu @hotmail.com, @live.com alebo @outlook.com?

Microsoft, ktorý vlastní e-mailové schránky hotmail.com, live.com a outlook.com, z neznámeho dôvodu blokuje e-maily Žihadielka. Aktívne s nimi komunikujeme, aby blokovanie e-mailov čo najskôr zrušili. Ako dočasné riešenie ti odporúčame použiť e-mailovú schránku iného poskytovateľa, napr. Gmail.

Pre ktoré webové prehliadače je stránka optimalizovaná?

Webová stránka je optimalizovaná pre najnovšie verzie prehliadačov Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge a aj pre Internet Explorer 11, v ktorom ale nie je kvôli obmedzeniam dostupná možnosť hrania hry Bonusový medík.