Deti z Vrbového sa tešia zo Žihadielka

Prvý júlový víkend sa vo Vrbovom niesol v znamení veselých včielok, na Sídlisku 9. mája totiž slávnostne otvorili ihrisko Žihadielko! Pásku na jedinečnom detskom ihrisku v sobotu 2. júla prestrihli primátorka Vrbového, zástupca spoločnosti Lidl Slovenská republika a predovšetkým deti.

„Som dnes veľmi šťastná a myslím, že hovorím aj za všetkých obyvateľov mesta, že sa nám podarilo v hlasovaní uspieť a vďaka aktivite ľudí máme krásne ihrisko. Naše deti tak budú mať ďalšiu možnosť aktívne tráviť voľný čas vonku. Želám všetkým Vrbovčanom, aby nám ihrisko dlho a dobre slúžilo,“ povedala primátorka Vrbového Ema Maggiová.

Vrbovčania si detské ihrisko vybojovali vďaka 118 572 hlasom, čo v prepočte znamená, že počas šiestich týždňov každý obyvateľ mesta hlasoval v priemere takmer dvadsaťkrát. „Jednou z hlavných myšlienok, ktoré stoja za projektom Žihadielko, je spájanie ľudí. Vrbové je v tomto ohľade vynikajúcim príkladom.

Napriek tomu, že bolo takmer najmenším mestom zapojeným do súťaže, podarilo sa mu získať úctyhodný počet hlasov,“ povedal Marián Šimko, vedúci predaja spoločnosti Lidl Slovenská republika, a dodal: „Teší nás, že ľudia sa dokážu spojiť pre veľkú vec. Verím, že aj toto ihrisko bude miestom, ktoré bude spájať.“ V rámci slávnostného otvorenia bol pripravený zaujímavý celodenný program. Na malých návštevníkov čakalo mnoho zaujímavých atrakcií vrátane vystúpení obľúbených Trpaslíkov z RTVS.

Adresa ihriska
Na stiahnutie
Galéria otvorenia ihriska