V Trnave otvorili 30. ihrisko Žihadielko

Počet skvelých detských ihrísk od spoločnosti Lidl sa zaokrúhlil na 30. V sobotu 4. augusta otvorili desiate tohtoročné a celkovo tridsiate Žihadielko na Hospodárskej ulici v Trnave, ktorá si ho, rovnako ako pred rokom, vybojovala vo verejnom hlasovaní na webe projektu. Spolu so zástupcom spoločnosti Lidl Slovenská republika a viceprimátorom mesta pásku na ihrisku slávnostne prestrihli samotné deti.

„Vyhrať nové detské ihrisko je skvelé, vyhrať dve ešte lepšie. Veľmi sa tešíme, že sa Trnavčania aj tento rok spojili pre dobrú vec a vďaka ich hlasom pribudne v našom meste už druhé ihrisko Žihadielko. Určite prinesie veľa radosti a príjemne strávených chvíľ. Pre väčšie pohodlie návštevníkov sme v jeho blízkosti osadili aj nové lavičky a cyklostojany,“ uviedol primátor Trnavy, Peter Bročka. . „Vy v Trnave ste opäť ukázali veľkú motiváciu urobiť niečo pre svoje mesto a pre svoje deti. Za to vám patrí zaslúžená odmena vo forme tohto jedinečného ihriska,“ doplnil Tomáš Semanco, zástupca spoločnosti Lidl Slovenská republika.

Diskontný reťazec organizuje projekt Žihadielko od roku 2016, pričom každých 12 mesiacov pribudne na Slovensku desať detských ihrísk s tematikou rozprávky Včielka Maja. O tom kde, rozhoduje v hlasovaní na webe zihadielko.sk verejnosť. O ihriská súperili mestá, a v prípade Bratislavy a Košíc aj mestské časti, v ktorých sa nachádza aspoň jedna predajňa Lidl. Do súťaže sa tentokrát mohli zapojiť aj víťazi z predošlých dvoch ročníkov. Celkovo súperilo 74 lokalít v piatich kategóriách – prvé štyri vznikli na základe počtu obyvateľov, piata pozostáva z víťazných miest a mestských častí z rokov 2016 a 2017. Hlasovanie prebiehalo v januári a februári v rámci týchto kategórií, pričom ihrisko získali vždy prvé dve lokality.

Popri Trnave uspeli v hlasovaní verejnosti Komárno, Levoča, Brezno, Poprad, Senec, Štúrovo, Bernolákovo, Rimavská Sobota a Senica. Rozhodlo o tom takmer 1,4 milióna z celkovo viac ako 2,24 milióna odovzdaných hlasov. Hlasovať v projekte Žihadielko mohol skutočne každý, bez akéhokoľvek obmedzenia. Jediným predpokladom bola registrácia na webe zihadielko.sk a jej potvrdenie prostredníctvom kódu z SMS správy. Bonusový hlas bolo možné získať po absolvovaní jednoduchej online hry.

Ihrisko Žihadielko je určené deťom od 2 do 12 rokov. Jeho rozmery sú 16 x 20 m a má osem herných prvkov. Ihrisko je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí – 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov. Deti sa môžu zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či na prevažovadlách. Všetky herné prvky sa nesú v duchu veselých a hravých motívov s podobizňami Včielky Maje a jej kamarátov. Na ihrisku sa nachádzajú aj lavičky a stojan na bicykle. Celkové náklady na vybudovanie jedného ihriska sú 87 000 €. Hodnota všetkých tridsiatich Žihadielok teda prevyšuje sumu 2,6 milióna eur.

Adresa ihriska
Na stiahnutie
Galéria otvorenia ihriska