Trnava

V Trnave otvorili 30. ihrisko Žihadielko

Počet skvelých detských ihrísk od spoločnosti Lidl sa zaokrúhlil na 30. V sobotu 4. augusta otvorili desiate tohtoročné a celkovo tridsiate Žihadielko na Hospodárskej ulici v Trnave, ktorá si ho, rovnako ako pred rokom, vybojovala vo verejnom hlasovaní na webe projektu. Spolu so zástupcom spoločnosti Lidl Slovenská republika a viceprimátorom mesta pásku na ihrisku slávnostne prestrihli samotné deti.


„Vyhrať nové detské ihrisko je skvelé, vyhrať dve ešte lepšie. Veľmi sa tešíme, že sa Trnavčania aj tento rok spojili pre dobrú vec a vďaka ich hlasom pribudne v našom meste už druhé ihrisko Žihadielko. Určite prinesie veľa radosti a príjemne strávených chvíľ. Pre väčšie pohodlie návštevníkov sme v jeho blízkosti osadili aj nové lavičky a cyklostojany,“ uviedol primátor Trnavy, Peter Bročka. . „Vy v Trnave ste opäť ukázali veľkú motiváciu urobiť niečo pre svoje mesto a pre svoje deti. Za to vám patrí zaslúžená odmena vo forme tohto jedinečného ihriska,“ doplnil Tomáš Semanco, zástupca spoločnosti Lidl Slovenská republika.


Diskontný reťazec organizuje projekt Žihadielko od roku 2016, pričom každých 12 mesiacov pribudne na Slovensku desať detských ihrísk s tematikou rozprávky Včielka Maja. O tom kde, rozhoduje v hlasovaní na webe zihadielko.sk verejnosť. O ihriská súperili mestá, a v prípade Bratislavy a Košíc aj mestské časti, v ktorých sa nachádza aspoň jedna predajňa Lidl. Do súťaže sa tentokrát mohli zapojiť aj víťazi z predošlých dvoch ročníkov. Celkovo súperilo 74 lokalít v piatich kategóriách – prvé štyri vznikli na základe počtu obyvateľov, piata pozostáva z víťazných miest a mestských častí z rokov 2016 a 2017. Hlasovanie prebiehalo v januári a februári v rámci týchto kategórií, pričom ihrisko získali vždy prvé dve lokality.


Popri Trnave uspeli v hlasovaní verejnosti Komárno, Levoča, Brezno, Poprad, Senec, Štúrovo, Bernolákovo, Rimavská Sobota a Senica. Rozhodlo o tom takmer 1,4 milióna z celkovo viac ako 2,24 milióna odovzdaných hlasov. Hlasovať v projekte Žihadielko mohol skutočne každý, bez akéhokoľvek obmedzenia. Jediným predpokladom bola registrácia na webe zihadielko.sk a jej potvrdenie prostredníctvom kódu z SMS správy. Bonusový hlas bolo možné získať po absolvovaní jednoduchej online hry.


Ihrisko Žihadielko je určené deťom od 2 do 12 rokov. Jeho rozmery sú 16 x 20 m a má osem herných prvkov. Ihrisko je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí – 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov. Deti sa môžu zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či na prevažovadlách. Všetky herné prvky sa nesú v duchu veselých a hravých motívov s podobizňami Včielky Maje a jej kamarátov. Na ihrisku sa nachádzajú aj lavičky a stojan na bicykle. Celkové náklady na vybudovanie jedného ihriska sú 87 000 €. Hodnota všetkých tridsiatich Žihadielok teda prevyšuje sumu 2,6 milióna eur.


Adresa ihriska

Hospodárska 81
zobraziť na mape

Prevádzkový poriadok

STIAHNÚŤ

Trnava

V Trnave otvorili prvé ihrisko Žihadielko v roku 2017

Prvý prázdninový deň oslávili stovky trnavských detí na novom ihrisku Žihadielko. Získali ho vďaka unikátnemu projektu reťazca Lidl, v ktorom ľudia rozhodli o desiatich lokalitách pre rok 2017. Pásku na Žihadielku na ulici V Jame 27 prestrihli samotné deti za pomoci primátora Trnavy a generálneho riaditeľa spoločnosti Lidl Slovenská republika.


„Ešte raz ďakujeme všetkým, ktorí hlasovali za Trnavu. Naše spoločné úsilie prinieslo pekný výsledok, ktorý poteší množstvo detí v našom meste,“ povedal Peter Bročka, primátor Trnavy.


„Žihadielko je určené pre deti, ale aj dospelí sa niekedy chcú znovu cítiť ako deti. Som preto presvedčený, že na tomto ihrisku budú spoločne tráviť svoj voľný čas celé rodiny. Práve to je totiž hlavným cieľom tohto projektu. Gratulujem všetkým Trnavčanom, ktorí sa dokázali spojiť pre dobrú vec,“ uviedol Matúš Gála, generálny riaditeľ spoločnosti Lidl Slovenská republika. V rámci slávnostného otvorenia bol pripravený zaujímavý celodenný program. Na malých návštevníkov čakalo mnoho zaujímavých atrakcií vrátane vystúpení obľúbených Trpaslíkov z RTVS.


O ihriská Žihadielka bojovalo svojimi hlasmi Slovensko premiérovo v roku 2016. Víťaznými mestami sa vtedy stali Banská Bystrica, bratislavská Dúbravka, Šaľa, Pezinok, Sereď, Dolný Kubín, trnava, Myjava, Šahy a Vrbové. Aj v roku 2017 súperili o ihriská mestá, a v prípade Bratislavy a Košíc aj mestské časti, v ktorých sa nachádza aspoň jedna predajňa Lidl. Desiatka víťazov z predošlého roku sa do súťaže už nemohla zapojiť. Z 94 možných lokalít prejavilo záujem zúčastniť sa súťaže 67 miest. Podľa počtu obyvateľov boli rozdelené do piatich kategórií s cieľom umožniť čo najspravodlivejšie hlasovanie. To prebiehalo v rámci týchto kategórií, pričom ihrisko získali prvé dve mestá z každej kategórie. Hlasovať v projekte Žihadielko mohol skutočne každý, bez akéhokoľvek obmedzenia. Jediným predpokladom bola registrácia na webe zihadielko.sk a jej potvrdenie prostredníctvom kódu z SMS správy. Bonusový hlas bolo možné získať po absolvovaní jednoduchej hry s Včielkou Majou. Stačilo úspešne absolvovať virtuálnych sto metrov. Počas trvania súťaže nalietala Maja celkovo viac ako 221 000 km, alebo inak povedané – Zem obletela 5,5-krát. Víťaznú desiatku pre rok 2017 tvoria: Trnava, Trenčín, Levice, Piešťany, Senica, Handlová, Galanta, Skalica, Tvrdošín a Modra. Hodnota ihrísk za roky 2016 a 2017 je spolu 1 740 000€.


Ihrisko Žihadielko je určené pre deti od 2 do 12 rokov. Jeho rozmer je 16 x 20 m a bude sa na ňom nachádzať osem herných prvkov. Ihrisko je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí – 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov. Deti sa budú môcť zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či prevažovadlách. Všetky herné prvky sa nesú vo veselých a hravých motívoch s podobizňami Včielky Maje a jej kamarátov. Na ihrisku sa nachádzajú aj lavičky a stojan na bicykle.
Adresa ihriska

V Jame 27
zobraziť na mape

Prevádzkový poriadok

STIAHNÚŤ