Štúrovo

Včielka Maja a jej kamaráti prileteli do Štúrova

Od soboty 28. júla sa štúrovské deti zabávajú na detskom ihrisku Žihadielko. Jedinečné detské ihrisko, ktoré sa nachádza pri Materskej škole Lipová, otvorili spolu s primátorom mesta a zástupcom spoločnosti Lidl, organizátorom súťaže, samotné deti. O tom, že v roku 2018 vyrastie jedno z desiatich fantastických detských ihrísk aj v Štúrove, rozhodli v hlasovaní na webe zihadielko.sk priamo ľudia. Projekt Žihadielko organizuje spoločnosť Lidl Slovenská republika od roku 2016; v lete sa počet detských ihrísk zaokrúhli na tridsať.

„Spoločnosti Lidl patrí veľké poďakovanie za to, že dokáže prostredníctvom kampane Žihadielko zmobilizovať taký veľký počet hlasujúcich. Môžeme povedať, že v Štúrove to doslova vybuchlo. Dosiahli sme neskutočných 219 725 hlasov, čo svedčí o príkladnej súdržnosti obyvateľov mesta a okolitých obcí. Som presvedčený, že toto ihrisko bude veľmi obľúbené. Prajem všetkým budúcim užívateľom veľa zábavy a dobrodružstva,“ povedal pri príležitosti slávnostného otvorenia primátor Štúrova Eugen Szabó. „Štúrovo prekonalo rekord v počte získaných hlasov za všetky tri ročníky súťaže o ihriská Žihadielko, k čomu vám gratulujem. Prajem vám, aby ste si toto Žihadielko užívali, aby tu deti trávili pekné chvíle a mali veľa pekných zážitkov,“ doplnil Roman Geleta, zástupca Lidl Slovenská republika.

Diskontný reťazec organizuje projekt Žihadielko od roku 2016, pričom každých 12 mesiacov pribudne na Slovensku desať detských ihrísk s tematikou rozprávky Včielka Maja. O tom, kde budú, rozhoduje v hlasovaní na webe zihadielko.sk verejnosť. O ihriská súperili mestá a v prípade Bratislavy a Košíc aj mestské časti, v ktorých sa nachádza aspoň jedna predajňa Lidl. Do súťaže sa tentoraz mohli zapojiť aj víťazi z predošlých dvoch ročníkov. Celkovo súperilo 74 lokalít v piatich kategóriách – prvé štyri vznikli na základe počtu obyvateľov, piata pozostáva z víťazných miest a mestských častí z rokov 2016 a 2017. Hlasovanie prebiehalo v januári a februári v rámci týchto kategórií, pričom ihrisko získali vždy prvé dve lokality.

Popri Štúrove uspeli v hlasovaní verejnosti Komárno, Levoča, Brezno, Poprad, Senec, Senica, Bernolákovo, Rimavská Sobota a Trnava. Rozhodlo o tom takmer 1,4 milióna z celkových viac ako 2,24 milióna odovzdaných hlasov. Hlasovať v projekte Žihadielko mohol skutočne každý bez akéhokoľvek obmedzenia. Jediným predpokladom bola registrácia na webe zihadielko.sk a jej potvrdenie prostredníctvom kódu z SMS správy. Bonusový hlas bolo možné získať po absolvovaní jednoduchej online hry.

Ihrisko Žihadielko je určené deťom od 2 do 12 rokov. Jeho rozmery sú 16 x 20 m a má osem herných prvkov. Ihrisko je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí – 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov. Deti sa môžu zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či na prevažovadlách. Všetky herné prvky sa nesú v duchu veselých a hravých motívov s podobizňami Včielky Maje a jej kamarátov. Na ihrisku sa nachádzajú aj lavičky a stojan na bicykle. Celkové náklady na vybudovanie jedného ihriska sú 87 000 €. Hodnota všetkých tridsiatich Žihadielok teda prevyšuje sumu 2,6 milióna eur.


Adresa ihriska

Materská škola Lipová - Družstevný rad
zobraziť na mape

Prevádzkový poriadok

STIAHNÚŤ