Stropkov

Včielka Maja pristála už aj v Stropkove

Cez poslednú júlovú sobotu to v Stropkove bzučalo jedna radosť, malé včielky a trúdikovia totiž slávnostne otvorili jedinečné detské ihrisko Žihadielko! Pásku deti slávnostne prestrihli spolu s primátorom a zástupcom spoločnosti Lidl Slovenská republika. Veselý svet Včielky Maje a jej priateľov sa v Stropkove nachádza na Hrnčiarskej ulici.


Primátor Stropkova Ondrej Brendza vyjadril prianie, aby Žihadielko slúžilo na radosť deťom. „Náš spoločný sen sa stal skutočnosťou. Je to úspech všetkých hlasujúcich z nášho mesta, blízkeho i širokého okolia, našich priateľov i známych. Dosiahli sme vynikajúci výsledok, ktorý nás zaradil medzi desať najúspešnejších miest na Slovensku a ako jediné mesto východného Slovenska sa môžeme tešiť zo spoločného úspechu, ktorý sa nerodil ľahko. Veľká vďaka patrí všetkým hlasujúcim, vedeniu spoločnosti Lidl za ušľachtilú myšlienku vybudovania detských ihrísk a všetkým ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k spoločnému úspechu,“ uviedol Ondrej Brendza. Stropkov figuroval v hlasovaní verejnosti v kategórií miest s počtom obyvateľov od 10 000 do 14 999 a napriek tomu, že nepatril k najväčším mestám, dokázal so ziskom 132 285 hlasov prevýšiť svojich konkurentov. Zástupca Prešovského kraja tak vďaka nasadeniu svojich obyvateľov získal jedno z desiatich ihrísk Žihadielok, ktoré Lidl v roku 2016 postaví v slovenských mestách. „Detské ihriská sú miestom kde sa plnia sny aj nám, dospelým. Veď čo je krajšie než preniesť sa späť do detských liet a opäť si vychutnať bezstarostné chvíle, kedy našim jediným cieľom bolo hrať sa od rána do večera. Aj preto Žihadielkom žilo počas hlasovania celé Slovensko a aj preto sa už teraz tešíme na ďalší ročník. Stropkovčanom prajem, aby im toto ihrisko slúžilo čo najlepšie a verím, že deti, rodičia i starí rodičia si na ňom užijú kopec zábavy,“ povedal Robert Flachbart, obchodný riaditeľ spoločnosti Lidl. V rámci slávnostného otvorenia bol pripravený zaujímavý celodenný program. Na malých návštevníkov čakalo mnoho zaujímavých atrakcii vrátane vystúpení obľúbených Trpaslíkov z RTVS.


O ihriská súťažili mestá, a v prípade Bratislavy a Košíc aj mestské časti, v ktorých sa nachádza aspoň jedna predajňa Lidl. Zo 102 možných lokalít prejavilo záujem zúčastniť sa súťaže 96 miest. Podľa počtu obyvateľov boli rozdelené do piatich kategórií s cieľom umožniť čo najspravodlivejšie hlasovanie. To v čase od 21. januára do 29. februára prebiehalo v rámci týchto kategórií, pričom ihrisko získali prvé dve mestá z každej skupiny. Víťazná desiatka dostala viac ako polovicu zo všetkých odovzdaných hlasov.


Mestá, v ktorých v lete vyrastú jedinečné detské ihriská Žihadielka, vybrali priamo ľudia. O lokalitách rozhodlo viac ako pol milióna hlasujúcich, ktorí počas šiestich týždňov na internete odovzdali spolu neuveriteľných 2 619 762 hlasov! Víťaznými mestami sú Banská Bystrica, Bratislava – Dúbravka, Šaľa, Pezinok, Sereď, Dolný Kubín, Stropkov, Myjava, Šahy a Vrbové. Ihriská na vlastné náklady postaví Lidl a následne ich daruje mestám.


Ihrisko Žihadielko je určené pre deti od 2 do 12 rokov. Jeho rozmer je 16 x 20 m a nachádza sa na ňom osem herných prvkov. Ihrisko je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí – 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov. Tomu sú prispôsobené aj dopadové plochy: pre menšie deti to je EPDM liata guma, pre väčšie štrk. Deti sa môžu zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či prevažovadlách. Všetky herné prvky sa nesú vo veselých a hravých motívoch s podobizňami Včielky Maje a jej kamarátov. Na ihrisku sa nachádzajú aj lavičky a stojan na bicykle. Hodnota všetkých desiatich ihrísk je 870 000 €.


Adresa ihriska

Hrnčiarska ulica - pri kopci
zobraziť na mape

Prevádzkový poriadok

STIAHNÚŤ