Skalica

Včielka Maja priletela už aj do Skalice

Poslednú augustovú sobotu sa deti v Skalici tešili z otvorenia fantastického ihriska Žihadielko, ktoré získali vďaka projektu obchodného reťazca Lidl. Pásku na Žihadielku prestrihli samotné deti za pomoci primátora a zástupcu spoločnosti Lidl Slovenská republika. Skalica je už 19. mestom, v ktorom sa nachádza moderné ihrisko Žihadielko. Pod hájkom 6 nájdete v Skalici veselý svet Včielky Maje a jej priateľov.

Primátor Skalice Ľudovít Barát vyjadril želanie, aby Žihadielko slúžilo na radosť deťom.„Pevne verím, že sa nové ihrisko bude deťom páčiť, a že tu každý deň zažijú množstvo radosti. Spoločnosti Lidl sme vďační za celkovú výstavbu moderného a bezpečného ihriska a v neposlednom rade za podporu športových aktivít u detí v našom meste,“ dodal Ľudovít Barát. Skalica figurovala v hlasovaní verejnosti v kategórií miest s počtom obyvateľov od 10 000 do 14 999 a napriek tomu, že nepatrila k najväčším mestám, dokázala so ziskom 107 180 hlasov prevýšiť svojich konkurentov. „Desaťtisíce ľudí a celé mestá sa usilovne snažili získať toto krásne detské ihrisko. Víťazov mohlo byť iba desať. Skaličania ukázali svoju veľkú silu a spojili sa pre dobrú vec. Veľmi nás to teší, pretože týmto projektom chceme prispieť k tomu, aby deti mohli svoj voľný čas tráviť vonku spolu so svojimi kamarátmi,“ doplnil Vladimír Nemček, vedúci úseku expanzie Lidl Slovenská republika. V rámci slávnostného otvorenia bol pripravený zaujímavý celodenný program. Na malých návštevníkov čakalo mnoho zaujímavých atrakcií vrátane vystúpení obľúbených Trpaslíkov z RTVS.

O ihriská Žihadielka bojovalo svojimi hlasmi Slovensko premiérovo v roku 2016. Víťaznými mestami sa vtedy stali Banská Bystrica, bratislavská Dúbravka, Šaľa, Pezinok, Sereď, Dolný Kubín, Stropkov, Myjava, Šahy a Vrbové. Aj v roku 2017 súperili o ihriská mestá, a v prípade Bratislavy a Košíc aj mestské časti, v ktorých sa nachádza aspoň jedna predajňa Lidl. Desiatka víťazov z predošlého roku sa do súťaže už nemohla zapojiť. Z 94 možných lokalít prejavilo záujem zúčastniť sa súťaže 67 miest. Podľa počtu obyvateľov boli rozdelené do piatich kategórií s cieľom umožniť čo najspravodlivejšie hlasovanie. To prebiehalo v rámci týchto kategórií, pričom ihrisko získali prvé dve mesta z každej kategórie. Hlasovať v projekte Žihadielko mohol skutočne každý, bez akéhokoľvek obmedzenia. Jediným predpokladom bola registrácia na webe zihadielko.sk a jej potvrdenie prostredníctvom kódu z SMS správy. Bonusový hlas bolo možné získať po absolvovaní jednoduchej hry s Včielkou Majou. Stačilo úspešne absolvovať virtuálnych sto metrov. Počas trvania súťaže nalietala Maja celkovo viac ako 221 000 km, alebo inak povedané – Zem obletela 5,5-krát. Víťaznú desiatku pre rok 2017 tvoria: Trnava, Trenčín, Levice, Piešťany, Senica, Handlová, Galanta, Skalica, Tvrdošín a Modra. Hodnota ihrísk za roky 2016 a 2017 je spolu 1 740 000 €.

Ihrisko Žihadielko je určené pre deti od 2 do 12 rokov. Jeho rozmer je 16 x 20 m a bude sa na ňom nachádzať osem herných prvkov. Ihrisko je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí – 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov. Deti sa budú môcť zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či prevažovadlách. Všetky herné prvky sa nesú vo veselých a hravých motívoch s podobizňami Včielky Maje a jej kamarátov. Na ihrisku sa nachádzajú aj lavičky a stojan na bicykle.


Adresa ihriska

Pod hájkom 6
zobraziť na mape

Prevádzkový poriadok

STIAHNÚŤ