Sereď

Už aj deti v Seredi sa tešia zo Žihadielka

Žihadielko už slúži deťom! Detské ihrisko, ktoré si vo verejnom hlasovaní vybojovala Sereď, slávnostne otvorili v sobotu 9. júna na ulici M. R. Štefánika. Pásku na Žihadielku prestrihli samotné deti za asistencie primátora Serede a obchodného riaditeľa spoločnosti Lidl Slovenská republika.

„Získanie Lidl ihriska Žihadielka nás, samozrejme, veľmi potešilo. Ďakujem všetkým, ktorí hlasovali, a všetkým, ktorí pomáhali aj pri úprave okolia. Spolu s výstavbou ihriska bolo vykonaných veľa prác, ale výsledok určite ocenia nielen deti, ale aj ich rodičia ,“ uviedol primátor Serede Martin Tomčányi.

Sereď získala ihrisko Žihadielko vďaka 200 166 odovzdaným hlasom, čo bol zároveň vôbec najlepší výsledok zo všetkých zúčastnených miest. Každý obyvateľ Serede hlasoval za svoje meste v priemere viac ako 12-krát.

„Projektom Žihadielko žilo počas šiestich týždňov celé Slovensko a Sereď celkom určite patrila k najaktívnejším mestám vôbec. Pozitívne hodnotím aj spoluprácu s mestom pri vybavovaní potrebných povolení a tiež počas výstavby ihriska,“ povedal Radoslav Leško, obchodný riaditeľ spoločnosti Lidl, a dodal: „Som presvedčený, že Žihadielko bude seredským deťom dlho a dobre slúžiť.“ V rámci slávnostného otvorenia bol pripravený zaujímavý celodenný program. Na malých návštevníkov čakalo mnoho zaujímavých atrakcií vrátane vystúpení obľúbených Trpaslíkov z RTVS.


Adresa ihriska

M.R.Štefánika 1152, Sereď
zobraziť na mape

Prevádzkový poriadok

STIAHNÚŤ