Senica

V Senici otvorili 25. ihrisko Žihadielko

Počet skvelých detských ihrísk Žihadielok sa v posledný júnový a zároveň prvý prázdninový deň rozrástol už na 25. V sobotu 30. júna otvorili piate tohtoročné Žihadielko v Senici, ktorá si ho, rovnako ako pred rokom, vybojovala vo verejnom hlasovaní na webe projektu. Ihrisko na Hviezdoslavovej ulici otvorili spolu s primátorom mesta a so zástupcom spoločnosti Lidl, organizátorom súťaže, priamo deti.

„Spoločnosť Lidl stavbou detských ihrísk – tvorivých telocviční v prírode, umožňuje deťom zmysluplne tráviť voľný čas nielen so svojimi kamarátmi, ale i s rodičmi. Touto súťažou zároveň Lidl výrazným spôsobom pomáha mestám napĺňať a urýchľovať výstavbu tvorivých, moderných a bezpečných ihrísk pre deti. Lidl nie je len úspešná obchodná spoločnosť, ale i ľudskosť, spolupráca, čoho výsledkom je šťastie a radosť detí,“ povedal pri príležitosti slávnostného otvorenia primátor Senice Branislav Grimm. „Senica ako mesto, ako komunita opäť ukázala, že stojí za myšlienkou vybudovania krásneho ihriska pre deti, ktoré tak môžu aktívne tráviť viac času na čerstvom vzduchu,“ doplnil Filip Dvořák, obchodný riaditeľ Lidl Slovenská republika.

Diskontný reťazec organizuje projekt Žihadielko od roku 2016, pričom každých 12 mesiacov pribudne na Slovensku desať detských ihrísk s tematikou rozprávky Včielka Maja. O tom, kde to bude, rozhoduje v hlasovaní na webe zihadielko.sk verejnosť. O ihriská súperili mestá, a v prípade Bratislavy a Košíc aj mestské časti, v ktorých sa nachádza aspoň jedna predajňa Lidl. Do súťaže sa tentoraz mohli zapojiť aj víťazi z predošlých dvoch ročníkov. Celkovo súperilo 74 lokalít v piatich kategóriách – prvé štyri vznikli na základe počtu obyvateľov, piata pozostáva z víťazných miest a mestských častí z rokov 2016 a 2017. Hlasovanie prebiehalo v januári a vo februári v rámci týchto kategórií, pričom ihrisko získali vždy prvé dve lokality.

Popri Senici uspelo v hlasovaní verejnosti Komárno, Levoča, Brezno, Poprad, Senec, Štúrovo, Bernolákovo, Rimavská Sobota a Trnava. Rozhodlo o tom takmer 1,4 milióna z celkovo viac ako 2,24 milióna odovzdaných hlasov. Hlasovať v projekte Žihadielko mohol skutočne každý, bez akéhokoľvek obmedzenia. Jediným predpokladom bola registrácia na webe zihadielko.sk a jej potvrdenie prostredníctvom kódu z SMS správy. Bonusový hlas bolo možné získať po absolvovaní jednoduchej online hry.

Ihrisko Žihadielko je určené deťom od 2 do 12 rokov. Jeho rozmery sú 16 x 20 m a bude sa na ňom nachádzať osem herných prvkov. Ihrisko je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí – 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov. Deti sa budú môcť zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či na prevažovadlách. Všetky herné prvky sa nesú v duchu veselých a hravých motívov s podobizňami Včielky Maje a jej kamarátov. Na ihrisku sa budú nachádzať aj lavičky a stojan na bicykle. Celkové náklady na vybudovanie jedného ihriska sú 87 000 €. Hodnota všetkých tridsiatich Žihadielok teda prevyšuje sumu 2,6 milióna eur.


Adresa ihriska

Hviezdoslavova ulica - Medzi Palárikovou a Priemyselnou
zobraziť na mape

Prevádzkový poriadok

STIAHNÚŤ

Senica

Deti v Senici sa tešia zo Žihadielka

V sobotu 8. júla v Senici otvorili jedinečné detské ihrisko Žihadielko. Mesto zo Záhoria získalo ihrisko vďaka unikátnemu projektu reťazca Lidl, v ktorom ľudia rozhodli o desiatich lokalitách pre rok 2017. Pásku na Žihadielku na ulici Laca Novomeského prestrihli samotné deti za pomoci primátora Senice a zástupcu spoločnosti Lidl Slovenská republika.


„Tak sa to predsa podarilo, náš spoločný sen sa naplnil! Projekt Žihadielko opäť dokázal, že ľudia sa dokážu spojiť, keď ide o dobrú vec a Senica ťahala za jeden povraz. Veľké poďakovanie patrí všetkým, ktorí hlasovali, propagovali i mobilizovali ostatných a prispeli k tomu, že sme získali krásne detské ihrisko. Lidl to nie je len úspešná obchodná spoločnosť, ale i ľudskosť, spolupráca, čoho výsledkom je šťastie a radosť detí,“ povedal Branislav Grimm, primátor Senice.


„Projekt Žihadielko vyvolal pozitívny ošiaľ a dokázal zjednotiť celé mestá. Počas šiestich týždňov ním žilo celé Slovensko a Senica patrila k najatraktívnejším mestám vôbec. Verím, že Žihadielko bude miestom mnohých príjemných stretnutí a zážitkov,“ uviedol Miloš Kajan, zástupca spoločnosti Lidl. V rámci slávnostného otvorenia bol pripravený zaujímavý celodenný program. Na malých návštevníkov čakalo mnoho zaujímavých atrakcií vrátane vystúpení obľúbených Trpaslíkov z RTVS.


O ihriská Žihadielka bojovalo svojimi hlasmi Slovensko premiérovo v roku 2016. Víťaznými mestami sa vtedy stali Banská Bystrica, bratislavská Dúbravka, Šaľa, Pezinok, Sereď, Dolný Kubín, Stropkov, Myjava, Šahy a Vrbové. Aj v roku 2017 súperili o ihriská mestá, a v prípade Bratislavy a Košíc aj mestské časti, v ktorých sa nachádza aspoň jedna predajňa Lidl. Desiatka víťazov z predošlého roku sa do súťaže už nemohla zapojiť. Z 94 možných lokalít prejavilo záujem zúčastniť sa súťaže 67 miest. Podľa počtu obyvateľov boli rozdelené do piatich kategórií s cieľom umožniť čo najspravodlivejšie hlasovanie. To prebiehalo v rámci týchto kategórií, pričom ihrisko získali prvé dve mesta z každej kategórie. Hlasovať v projekte Žihadielko mohol skutočne každý, bez akéhokoľvek obmedzenia. Jediným predpokladom bola registrácia na webe zihadielko.sk a jej potvrdenie prostredníctvom kódu z SMS správy. Bonusový hlas bolo možné získať po absolvovaní jednoduchej hry s Včielkou Majou. Stačilo úspešne absolvovať virtuálnych sto metrov. Počas trvania súťaže nalietala Maja celkovo viac ako 221 000 km, alebo inak povedané – Zem obletela 5,5-krát. Víťaznú desiatku pre rok 2017 tvoria: Trnava, Trenčín, Levice, Piešťany, Senica, Handlová, Galanta, Skalica, Tvrdošín a Modra. Hodnota ihrísk za roky 2016 a 2017 je spolu 1 740 000 €.


Ihrisko Žihadielko je určené pre deti od 2 do 12 rokov. Jeho rozmer je 16 x 20 m a bude sa na ňom nachádzať osem herných prvkov. Ihrisko je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí – 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov. Deti sa budú môcť zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či prevažovadlách. Všetky herné prvky sa nesú vo veselých a hravých motívoch s podobizňami Včielky Maje a jej kamarátov. Na ihrisku sa nachádzajú aj lavičky a stojan na bicykle.


Adresa ihriska

Laca Novomeského 1217/88
zobraziť na mape

Prevádzkový poriadok

STIAHNÚŤ