Deti v Senici sa tešia zo Žihadielka

V sobotu 8. júla v Senici otvorili jedinečné detské ihrisko Žihadielko. Mesto zo Záhoria získalo ihrisko vďaka unikátnemu projektu reťazca Lidl, v ktorom ľudia rozhodli o desiatich lokalitách pre rok 2017. Pásku na Žihadielku na ulici Laca Novomeského prestrihli samotné deti za pomoci primátora Senice a zástupcu spoločnosti Lidl Slovenská republika.

„Tak sa to predsa podarilo, náš spoločný sen sa naplnil! Projekt Žihadielko opäť dokázal, že ľudia sa dokážu spojiť, keď ide o dobrú vec a Senica ťahala za jeden povraz. Veľké poďakovanie patrí všetkým, ktorí hlasovali, propagovali i mobilizovali ostatných a prispeli k tomu, že sme získali krásne detské ihrisko. Lidl to nie je len úspešná obchodná spoločnosť, ale i ľudskosť, spolupráca, čoho výsledkom je šťastie a radosť detí,“ povedal Branislav Grimm, primátor Senice.

„Projekt Žihadielko vyvolal pozitívny ošiaľ a dokázal zjednotiť celé mestá. Počas šiestich týždňov ním žilo celé Slovensko a Senica patrila k najatraktívnejším mestám vôbec. Verím, že Žihadielko bude miestom mnohých príjemných stretnutí a zážitkov,“ uviedol Miloš Kajan, zástupca spoločnosti Lidl. V rámci slávnostného otvorenia bol pripravený zaujímavý celodenný program. Na malých návštevníkov čakalo mnoho zaujímavých atrakcií vrátane vystúpení obľúbených Trpaslíkov z RTVS.

O ihriská Žihadielka bojovalo svojimi hlasmi Slovensko premiérovo v roku 2016. Víťaznými mestami sa vtedy stali Banská Bystrica, bratislavská Dúbravka, Šaľa, Pezinok, Sereď, Dolný Kubín, Stropkov, Myjava, Šahy a Vrbové. Aj v roku 2017 súperili o ihriská mestá, a v prípade Bratislavy a Košíc aj mestské časti, v ktorých sa nachádza aspoň jedna predajňa Lidl. Desiatka víťazov z predošlého roku sa do súťaže už nemohla zapojiť. Z 94 možných lokalít prejavilo záujem zúčastniť sa súťaže 67 miest. Podľa počtu obyvateľov boli rozdelené do piatich kategórií s cieľom umožniť čo najspravodlivejšie hlasovanie. To prebiehalo v rámci týchto kategórií, pričom ihrisko získali prvé dve mesta z každej kategórie. Hlasovať v projekte Žihadielko mohol skutočne každý, bez akéhokoľvek obmedzenia. Jediným predpokladom bola registrácia na webe zihadielko.sk a jej potvrdenie prostredníctvom kódu z SMS správy. Bonusový hlas bolo možné získať po absolvovaní jednoduchej hry s Včielkou Majou. Stačilo úspešne absolvovať virtuálnych sto metrov. Počas trvania súťaže nalietala Maja celkovo viac ako 221 000 km, alebo inak povedané – Zem obletela 5,5-krát. Víťaznú desiatku pre rok 2017 tvoria: Trnava, Trenčín, Levice, Piešťany, Senica, Handlová, Galanta, Skalica, Tvrdošín a Modra. Hodnota ihrísk za roky 2016 a 2017 je spolu 1 740 000 €.

Ihrisko Žihadielko je určené pre deti od 2 do 12 rokov. Jeho rozmer je 16 x 20 m a bude sa na ňom nachádzať osem herných prvkov. Ihrisko je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí – 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov. Deti sa budú môcť zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či prevažovadlách. Všetky herné prvky sa nesú vo veselých a hravých motívoch s podobizňami Včielky Maje a jej kamarátov. Na ihrisku sa nachádzajú aj lavičky a stojan na bicykle.

Adresa ihriska
Na stiahnutie
Galéria otvorenia ihriska