Šaľa

Včeličky bzučia na Žihadielku už aj v Šali

Ihrisko Žihadielko je naše, vybzučali v sobotu 7. júla do sveta deti zo Šale! Spolu s primátorom a obchodným riaditeľom spoločnosti Lidl Slovenská republika totiž slávnostne prestrihli pásku na jedinečnom ihrisku. Jedno z desiatich Žihadielok, ktoré obchodný reťazec v roku 2016 na Slovensku postavil, sa nachádza vo vnútrobloku SNP – Nešporova.

„Na otvorenie detského ihriska Žihadielko sa Šaľania už nesmierne tešili. Spoločnosti Lidl sme vďační – a to nielen za vybudovanie krásneho a moderného ihriska, ale aj za to, že vďaka tejto súťaži sa ľudia v meste spojili. Medzi obyvateľmi sa prejavila doposiaľ nevídaná spolupatričnosť a motivujúci cieľ: urobiť radosť našim deťom,“ povedal primátor Šale Jozef Belický.

Šaľania zahlasovali počas šiestich týždňov celkovo 134 326-krát, zvíťazili vo svojej kategórii a v celkovom hodnotení obsadili pomyselnú tretiu priečku. „Žihadielkom žilo v januári a vo februári celé Slovensko, o čom svedčí viac ako 2,6 milióna odovzdaných hlasov. Mestá, ktoré napokon získali ihriská, majú mnoho až neuveriteľných príbehov.

Šaľa patrila medzi najaktívnejšie mestá, hlasovalo sa v školách či firmách, poctivo klikali malí aj veľkí,“ uviedol Radoslav Leško, obchodný riaditeľ spoločnosti Lidl Slovenská republika, a dodal: „Som presvedčený, že šalianske Žihadielko bude miestom mnohých nezabudnuteľných momentov, miestom, kde sa zrodia celoživotné priateľstvá.“ V rámci slávnostného otvorenia bol pripravený zaujímavý celodenný program. Na malých návštevníkov čakalo mnoho zaujímavých atrakcií vrátane vystúpení obľúbených Trpaslíkov z RTVS.


Adresa ihriska

vnútroblok SNP/ Nešporova, Šaľa
zobraziť na mape

Prevádzkový poriadok

STIAHNÚŤ