Šahy

Už aj Šahy majú svoje ihrisko Žihadielko

Od soboty 16. júla sa deti zo Šiah hrajú na jedinečnom ihrisku Žihadielku! Pásku na ihrisku prestrihli deti spolu s primátorom mesta a zástupcom spoločnosti Lidl Slovenská republika. Veľkí aj malí následne spoločne vstúpili do rozprávkového sveta včielky Maje a jej kamarátov. Ihrisko sa nachádza na Thuróczyho ulici.


„Chcem vyjadriť úprimnú vďaku tým, ktorí boli aktívni a denne hlasovali za naše Žihadielko. Všetci spoločne sme dokázali, že keď ide o dobrú vec, vieme byť súdržní bez ohľadu na národnosť, sociálne postavenie i iné odlišnosti, že vieme pracovať a bojovať kvôli našim deťom.


Ďakujem aj spoločnosti LIDL za výborný nápad a realizáciu. Verím, že ihrisko nebude mať núdzu o návštevníkov,“ povedal Štefan Gregor, primátor Šiah. Jedno z desiatich ihrísk Žihadielko, ktoré Lidl v roku 2016 postavil v slovenských mestách, získali Šahy vďaka 120 784 odovzdaným hlasom.


Znamená to, že každý obyvateľ hlasoval v priemere viac ako 16-krát. „Žihadielko vyvolalo pozitívny ošiaľ a dokázalo zjednotiť celé mestá. Jednotlivci, školy, športové tímy, firmy... všetci hlasovali s jedným spoločným cieľom – získať pre svoje mesto nové ihrisko. Veľmi nás to teší, pretože týmto projektom chceme prispieť k tomu, aby deti spolu s nami dospelými mohli svoj voľný čas tráviť zmysluplne a na čerstvom vzduchu,“ uviedol Peter Gažo, vedúci predaja spoločnosti Lidl. V rámci slávnostného otvorenia bol pripravený zaujímavý celodenný program. Na malých návštevníkov čakalo mnoho zaujímavých atrakcií vrátane vystúpení obľúbených Trpaslíkov z RTVS.


Adresa ihriska

Sídlisko stred - Thuróczyho ulica, Šahy
zobraziť na mape

Prevádzkový poriadok

STIAHNÚŤ