Rimavská Sobota

Včielka Maja zavítala už aj do Rimavskej Soboty

Od soboty 23. júna má už aj Rimavská Sobota svoje Ihrisko Žihadielko, nachádza sa v areáli Mestskej záhrady. Spolu so zástupkyňou spoločnosti Lidl Slovenská republika a s primátorom mesta pásku slávnostne prestrihli samotné deti. O tom, že v roku 2018 vyrastie jedno z desiatich fantastických detských ihrísk aj v Rimavskej Sobote, rozhodli v hlasovaní na webe zihadielko.sk priamo ľudia. Projekt Žihadielko organizuje spoločnosť Lidl Slovenská republika od roku 2016, v lete sa počet detských ihrísk zaokrúhli na tridsať.

„Vyjadrujem veľké poďakovanie Spoločnosti Lidl za realizáciu projektu Ihrisko Žihadielko, ktorým podporujú rozvoj voľnočasových aktivít detí. Som rád, že moderné detské ihrisko môžu odteraz naplno využívať aj deti z nášho mesta a spolu s nimi celé rodiny. Jeho umiestnenie v zrekonštruovanej Mestskej záhrade vhodne dopĺňa priestory na relaxáciu a oddych,“ uviedol primátor Jozef Šimko, ktorý sa zároveň poďakoval všetkým hlasujúcim. Rimavská Sobota si vysúťažila Žihadielko vďaka 126 055 hlasom. V sobotu bol v Mestskej záhrade pripravený zaujímavý program pre celé rodiny. Na malých návštevníkov čakalo mnoho zaujímavých atrakcií vrátane vystúpení obľúbených Trpaslíkov z RTVS. „Srdečne gratulujem všetkým obyvateľom Rimavskej Soboty, ktorí sa spoločne zaslúžili o to, aby sa ich sen a sen ich detí stal skutočnosťou. Vďaka svojej angažovanosti získali krásne a bezpečné ihrisko, ktoré sa navyše nachádza v nádhernom prostredí. Prajem veľa krásnych zážitkov,“ povedala Natália Marhavá, zástupkyňa Lidla.

Popri Rimavskej Sobote uspelo v hlasovaní verejnosti Komárno, Levoča, Brezno, Poprad, Senec, Štúrovo, Bernolákovo, Senica a Trnava. Rozhodlo o tom takmer 1,4 milióna z celkovo viac ako 2,24 milióna odovzdaných hlasov. Hlasovať v projekte Žihadielko mohol skutočne každý, bez akéhokoľvek obmedzenia. Jediným predpokladom bola registrácia na webe zihadielko.sk a jej potvrdenie prostredníctvom kódu z SMS správy. Bonusový hlas bolo možné získať po absolvovaní jednoduchej online hry. O ihriská súperili mestá, a v prípade Bratislavy a Košíc aj mestské časti, v ktorých sa nachádza aspoň jedna predajňa Lidl. Do súťaže sa tentoraz mohli zapojiť aj víťazi z predošlých dvoch ročníkov. Celkovo súperilo 74 lokalít v piatich kategóriách – prvé štyri vznikli na základe počtu obyvateľov, piata pozostáva z víťazných miest a mestských častí z rokov 2016 a 2017. Hlasovanie prebiehalo v januári a vo februári v rámci týchto kategórií, pričom ihrisko získali vždy prvé dve lokality.

Ihrisko Žihadielko je určené deťom od 2 do 12 rokov. Jeho rozmery sú 16 x 20 m a bude sa na ňom nachádzať osem herných prvkov. Ihrisko je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí – 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov. Deti sa budú môcť zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či na prevažovadlách. Všetky herné prvky sa nesú v duchu veselých a hravých motívov s podobizňami Včielky Maje a jej kamarátov. Na ihrisku sa budú nachádzať aj lavičky a stojan na bicykle. Celkové náklady na vybudovanie jedného ihriska sú 87 000 €. Hodnota všetkých tridsiatich Žihadielok teda prevyšuje sumu 2,6 milióna eur.


Adresa ihriska

Mestská záhrada
zobraziť na mape

Prevázdkový poriadok

STIAHNÚŤ