Poprad

Ihrisko Včielky Maje je už aj v Poprade

Od nedele 10. júna sa na jedinečnom detskom ihrisku Žihadielku zabávajú aj deti v Poprade. Pásku pomohli zástupcovi spoločnosti Lidl Slovenská republika a primátorovi mesta prestrihnúť samotné deti. O tom, že Poprad je jedným z desiatich víťazných miest pre rok 2018 rozhodli v hlasovaní na webe zihadielko.sk priamo ľudia. Jedinečné detské ihrisko sa nachádza na Bajkalskej ulici na Sídlisku Juh. Projekt Žihadielko organizuje spoločnosť Lidl Slovenská republika od roku 2016, v lete sa počet detských ihrísk zaokrúhli na tridsať.

„Sme veľmi radi, že v Poprade pribudlo ďalšie pekné miesto pre deti a ich rodičov. Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorí sa zapojili do hlasovania a takýmto spôsobom podporili naše mesto v súťaži o ihrisko Žihadielko. Poďakovanie patrí aj spoločnosti Lidl za to, že podporuje samosprávy budovaním takýchto pekných detských ihrísk. Pevne verím, že v ďalších pokračovaniach tejto populárnej súťaže ešte o Žihadielko zabojujeme aj do ďalších častí nášho mesta,“ ,“ uviedol primátor Popradu Jozef Švagerko. V nedeľu bol pri príležitosti slávnostného otvorenia pripravený zaujímavý program pre celé rodiny. Na malých návštevníkov čakalo mnoho zaujímavých atrakcií vrátane vystúpení obľúbených Trpaslíkov z RTVS. „Ďakujem všetkým Popradčanom za to, že sa zapojili do projektu Žihadielko. Veľmi sa teším z toho, že ich úsilie prinieslo ovocie v podobe tohto skvelého ihriska. Pevne verím, že sa stane miestom kde sa budú stretávať celé rodiny a vzniknú mnohé priateľstvá,“povedal zástupca spoločnosti Lidl Marek Barnáš.

Okrem Popradu uspeli v hlasovaní verejnosti Komárno, Levoča, Brezno, Rimavská Sobota, Senec, Štúrovo, Bernolákovo, Senica a Trnava. Rozhodlo o tom takmer 1,4 milióna z celkovo viac ako 2,24 milióna odovzdaných hlasov. Hlasovať v projekte Žihadielko mohol skutočne každý, bez akéhokoľvek obmedzenia. Jediným predpokladom bola registrácia na webe zihadielko.sk a jej potvrdenie prostredníctvom kódu z SMS správy. Bonusový hlas bolo možné získať po absolvovaní jednoduchej online hry. O ihriská súperili mestá, a v prípade Bratislavy a Košíc aj mestské časti, v ktorých sa nachádza aspoň jedna predajňa Lidl. Do súťaže sa tentokrát mohli zapojiť aj víťazi z predošlých dvoch ročníkov. Celkovo súperilo 74 lokalít v piatich kategóriách – prvé štyri vznikli na základe počtu obyvateľov, piata pozostáva z víťazných miest a mestských častí z rokov 2016 a 2017. Hlasovanie prebiehalo v januári a februári v rámci týchto kategórií, pričom ihrisko získali vždy prvé dve lokality.

Ihrisko Žihadielko je určené deťom od 2 do 12 rokov. Jeho rozmery sú 16 x 20 m a bude sa na ňom nachádzať osem herných prvkov. Ihrisko je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí – 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov. Deti sa budú môcť zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či na prevažovadlách. Všetky herné prvky sa nesú v duchu veselých a hravých motívov s podobizňami Včielky Maje a jej kamarátov. Na ihrisku sa budú nachádzať aj lavičky a stojan na bicykle. Celkové náklady na vybudovanie jedného ihriska sú 87 000 €. Hodnota všetkých tridsiatich Žihadielok teda prevyšuje sumu 2,6 milióna eur.


Adresa ihriska

Sídlisko JUH - Bajkalská ul.
zobraziť na mape

Prevádzkový poriadok

STIAHNÚŤ