Komárno

Deti v Komárne slávnostne otvorili ihrisko Žihadielko

Včielka Maja a jej kamaráti zavítali už aj do Komárna, od soboty 7. júla sa tu nachádza fantastické detské ihrisko Žihadielko. Pásku na jedinečnom ihrisku medzi Gazdovskou a Mederčskou ulicou pomohli zástupcovi spoločnosti Lidl Slovenská republika a primátorovi mesta prestrihnúť samotné deti. O tom, že Komárno je jedným z desiatich víťazných miest pre rok 2018 rozhodli v hlasovaní na webe zihadielko.sk priamo ľudia. Projekt Žihadielko organizuje spoločnosť Lidl Slovenská republika od roku 2016, v lete sa počet detských ihrísk zaokrúhli na tridsať.

"Ak sa dobrá vôľa spojí so spolupatričnosťou, prináša to super výsledok. Je radostné, že tak veľa ľudí prispelo svojim hlasom k tomu, že sa to podarilo práve v Komárne. Ozajstnými víťazmi sú naše deti. Od dnes môžu naplno využívať toto krásne ihrisko s názvom Žihadielko, k čomu im prajem veľa detskej radosti, rodičovskej lásky a nezlomné zdravie,“ uviedol primátor Komárna László Stubendek. V sobotu bol pri príležitosti slávnostného otvorenia pripravený zaujímavý program pre celé rodiny. Na malých návštevníkov čakalo mnoho zaujímavých atrakcií vrátane vystúpení obľúbených Trpaslíkov z RTVS či detského divadielka. . „Ďakujem pánovi primátorovi a všetkým zainteresovaným za výbornú spoluprácu. Taktiež chcem popriať deťom a ich rodičom čo najviac pekných chvíľ strávených na tomto ihrisku. Užívajte si ho,“ povedal zástupca spoločnosti Lidl Roman Geleta.

Okrem Komárna uspeli v hlasovaní verejnosti Brezno, Levoča, Poprad, Rimavská Sobota, Senec, Štúrovo, Bernolákovo, Senica a Trnava. Rozhodlo o tom takmer 1,4 milióna z celkovo viac ako 2,24 milióna odovzdaných hlasov. Hlasovať v projekte Žihadielko mohol skutočne každý, bez akéhokoľvek obmedzenia. Jediným predpokladom bola registrácia na webe zihadielko.sk a jej potvrdenie prostredníctvom kódu z SMS správy. Bonusový hlas bolo možné získať po absolvovaní jednoduchej online hry. O ihriská súperili mestá, a v prípade Bratislavy a Košíc aj mestské časti, v ktorých sa nachádza aspoň jedna predajňa Lidl. Do súťaže sa tentokrát mohli zapojiť aj víťazi z predošlých dvoch ročníkov. Celkovo súperilo 74 lokalít v piatich kategóriách – prvé štyri vznikli na základe počtu obyvateľov, piata pozostáva z víťazných miest a mestských častí z rokov 2016 a 2017. Hlasovanie prebiehalo v januári a februári v rámci týchto kategórií, pričom ihrisko získali vždy prvé dve lokality.

Ihrisko Žihadielko je určené deťom od 2 do 12 rokov. Jeho rozmery sú 16 x 20 m a bude sa na ňom nachádzať osem herných prvkov. Ihrisko je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí – 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov. Deti sa budú môcť zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či na prevažovadlách. Všetky herné prvky sa nesú v duchu veselých a hravých motívov s podobizňami Včielky Maje a jej kamarátov. Na ihrisku sa budú nachádzať aj lavičky a stojan na bicykle. Celkové náklady na vybudovanie jedného ihriska sú 87 000 €. Hodnota všetkých tridsiatich Žihadielok teda prevyšuje sumu 2,6 milióna eur.


Adresa ihriska

Medzi Mederčskou a Gazdovskou ul.
zobraziť na mape

Prevázdkový poriadok

STIAHNÚŤ