Komárno

Nové ihrisko v Komárne

Adresa ihriska

Komárno

Komárno

Nové Žihadielko otvorili deti v Komárne

V lete vyrástlo na Slovensku ďalších desať detských ihrísk Žihadielok. O tom kde, rozhodli v hlasovaní ľudia.


KOMÁRNO – Nové detské ihrisko Žihadielko otvorili v sobotu 29. júna v Komárne. Pásku pomáhali zástupcom mesta a Lidla strihať tí najpovolanejší – samotné deti. O tom, že obe mestá patria do víťaznej desiatky lokalít pre rok 2019, rozhodli v hlasovaní na webe zihadielko.sk priamo ľudia. Jedinečné detské ihrisko v Komárne nájdete na Ulici slobody (areál bývalej základnej školy). Projekt Žihadielko organizuje spoločnosť Lidl Slovenská republika od roku 2016, v lete sa počet detských ihrísk zaokrúhli na štyridsať.


„Toto leto opäť pribudlo v slovenských mestách desať nových Žihadielok. Krásnych, moderných a bezpečných ihrísk, ktoré ponúkajú mnoho možností na aktívny pohyb pre menšie i väčšie deti. Veríme, že  ich s radosťou využijú spolu s rodičmi, a nielen počas prázdnin,“ povedal Michal Beňo, vedúci podpory predaja v LC spoločnosti Lidl SR v Seredi.

 

Počas slávnostného otvorenia bol pripravený zaujímavý program pre celé rodiny. Na malých návštevníkov čakali zaujímavé atrakcie vrátane vystúpení obľúbených Trpaslíkov z RTVS. Deti sa zároveň dozvedeli množstvo zaujímavých informácii o recyklácii a ekologických témach. „Je vždy príjemné vidieť, že Komárňania sa dokážu zomknúť pre dobrú vec. Príkladom toho je už druhé detské ihrisko Žihadielko, ktoré sme získali. Považujeme za dôležité budovať prosperujúce mesto, ústretové k rodinám, v ktorom sa môžeme spoliehať na spoločenskú zodpovednosť firiem. Ďakujeme za podporu," povedal primátor Komárna Béla Keszegh.

 

Okrem Komárna  získali nové ihrisko Žihadielko aj Nové Zámky, Prievidza, Hurbanovo, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Rimavská Sobota, Revúca, Košice-Sídlisko KVP a Svit. O ihriská tradične súperili mestá a v prípade Bratislavy a Košíc aj mestské časti, v ktorých sa nachádza aspoň jedna predajňa potravín Lidl. Možnosť zapojiť sa do projektu dostali opäť aj tie mestá, ktoré už jedno ihrisko majú. Tieto lokality vytvorili samostatnú kategóriu, v ktorej si v tomto roku  svoje sily zmeralo 19 miest. Zvyšná päťdesiatka bola rozdelená do štyroch kategórií podľa počtu obyvateľov. Ihrisko Žihadielko získali vždy prvé dve mestá z každej kategórie.


Ihrisko Žihadielko je určené pre deti od 2 do 12 rokov. Jeho rozmer je 16 x 20 m a bude sa na ňom nachádzať osem herných prvkov. Ihrisko je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí – 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov. Deti sa budú môcť zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či prevažovadlách. Všetky herné prvky sa nesú vo veselých a hravých motívoch Včielky Maje a jej kamarátov. Samozrejmosťou sú aj lavičky, stojan na bicykle, či odpadkové koše. Hodnota jedného ihriska je 87 000 €.


Výsledky hlasovania v súťaži ihrisko Žihadielko pre rok 2019:

Počet obyvateľov 33.000 a viac:
Nové Zámky (106 973), Prievidza (101 562)
Počet obyvateľov 20.000 – 32.999:
Košice – Sídlisko KVP (409 071), Partizánske (402 141)
Počet obyvateľov 12.000 – 19.999:
Revúca (545 390), Bánovce nad Bebravou (512 374)
Počet obyvateľov do 11.999:
Hurbanovo (261 066), Svit (231 113)
Víťazi 2016 – 2018:
Komárno (157 542), Rimavská Sobota (146 348)


Celkový počet odovzdaných hlasov v roku 2019: 4 530 372

 

Prehľad víťazov z predošlých ročníkov (zoradených abecedne)

2016: Banská Bystrica, Bratislava – Dúbravka, Dolný Kubín, Myjava, Pezinok, Sereď, Stropkov, Šahy, Šaľa, Vrbové

2017: Galanta, Handlová, Levice, Modra, Piešťany, Senica, Skalica, Trenčín, Trnava, Tvrdošín

2018: Bernolákovo, Brezno, Komárno, Levoča, Poprad, Rimavská Sobota, Senec, Senica, Štúrovo, Trenčín


Zaujímavosti o Žihadielku: 

  • Počas štyroch rokov odovzdali ľudia na webe www.zihadielko.sk viac ako 11 miliónov hlasov
  • V roku 2019 získala víťazná desiatka takmer 2,9 milióna hlasov, čo je dvojnásobok doterajšieho maxima
  • V aktuálnom ročníku prekonalo až šesť miest doterajší rekord (219 725) v počte získaných hlasov, dve – Revúca a Bánovce nad Bebravou – pritom pokorili hranicu 500 000 hlasov
  • Celkové náklady na vybudovanie jedného ihriska sú 87 000 €, čo v súčte štyroch ročníkov predstavuje hodnotu bezmála 3,5 milióna eur


Harmonogram slávnostných otvorení ihrísk Žihadielok v roku 2019

Košice – KVP
Starozagorská ul. 6
1. júna
Svit
Štefánikova ul
2. júna
Rimavská Sobota
Sídlisko Rimava
8. júna
Revúca
Partizánska ul.
9. júna
Partizánske
križovatka Ul. gen. Svobodu a Veľkej okružnej ul.
15. júna
Bánovce nad.Bebravou
križovatka Ul. Matice slovenskej a Husitskej ul.
16. júna
Prievidza
Šulekova ul.
22. júna
Hurbanovo
križovatka Kollárovej a Pribetskej ul.
23. júna
Komárno
Ulica slobody
29. júna
Nové Zámky
Pribinova ul. 11
30. júna

Adresa ihriska

Ul. Slobody (areál bývalej základnej školy)
zobraziť na mape

Prevádzkový poriadok

STIAHNÚŤ

Komárno

Deti v Komárne slávnostne otvorili ihrisko Žihadielko

Včielka Maja a jej kamaráti zavítali už aj do Komárna, od soboty 7. júla sa tu nachádza fantastické detské ihrisko Žihadielko. Pásku na jedinečnom ihrisku medzi Gazdovskou a Mederčskou ulicou pomohli zástupcovi spoločnosti Lidl Slovenská republika a primátorovi mesta prestrihnúť samotné deti. O tom, že Komárno je jedným z desiatich víťazných miest pre rok 2018 rozhodli v hlasovaní na webe zihadielko.sk priamo ľudia. Projekt Žihadielko organizuje spoločnosť Lidl Slovenská republika od roku 2016, v lete sa počet detských ihrísk zaokrúhli na tridsať.

"Ak sa dobrá vôľa spojí so spolupatričnosťou, prináša to super výsledok. Je radostné, že tak veľa ľudí prispelo svojim hlasom k tomu, že sa to podarilo práve v Komárne. Ozajstnými víťazmi sú naše deti. Od dnes môžu naplno využívať toto krásne ihrisko s názvom Žihadielko, k čomu im prajem veľa detskej radosti, rodičovskej lásky a nezlomné zdravie,“ uviedol primátor Komárna László Stubendek. V sobotu bol pri príležitosti slávnostného otvorenia pripravený zaujímavý program pre celé rodiny. Na malých návštevníkov čakalo mnoho zaujímavých atrakcií vrátane vystúpení obľúbených Trpaslíkov z RTVS či detského divadielka. . „Ďakujem pánovi primátorovi a všetkým zainteresovaným za výbornú spoluprácu. Taktiež chcem popriať deťom a ich rodičom čo najviac pekných chvíľ strávených na tomto ihrisku. Užívajte si ho,“ povedal zástupca spoločnosti Lidl Roman Geleta.

Okrem Komárna uspeli v hlasovaní verejnosti Brezno, Levoča, Poprad, Rimavská Sobota, Senec, Štúrovo, Bernolákovo, Senica a Trnava. Rozhodlo o tom takmer 1,4 milióna z celkovo viac ako 2,24 milióna odovzdaných hlasov. Hlasovať v projekte Žihadielko mohol skutočne každý, bez akéhokoľvek obmedzenia. Jediným predpokladom bola registrácia na webe zihadielko.sk a jej potvrdenie prostredníctvom kódu z SMS správy. Bonusový hlas bolo možné získať po absolvovaní jednoduchej online hry. O ihriská súperili mestá, a v prípade Bratislavy a Košíc aj mestské časti, v ktorých sa nachádza aspoň jedna predajňa Lidl. Do súťaže sa tentokrát mohli zapojiť aj víťazi z predošlých dvoch ročníkov. Celkovo súperilo 74 lokalít v piatich kategóriách – prvé štyri vznikli na základe počtu obyvateľov, piata pozostáva z víťazných miest a mestských častí z rokov 2016 a 2017. Hlasovanie prebiehalo v januári a februári v rámci týchto kategórií, pričom ihrisko získali vždy prvé dve lokality.

Ihrisko Žihadielko je určené deťom od 2 do 12 rokov. Jeho rozmery sú 16 x 20 m a bude sa na ňom nachádzať osem herných prvkov. Ihrisko je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí – 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov. Deti sa budú môcť zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či na prevažovadlách. Všetky herné prvky sa nesú v duchu veselých a hravých motívov s podobizňami Včielky Maje a jej kamarátov. Na ihrisku sa budú nachádzať aj lavičky a stojan na bicykle. Celkové náklady na vybudovanie jedného ihriska sú 87 000 €. Hodnota všetkých tridsiatich Žihadielok teda prevyšuje sumu 2,6 milióna eur.


Adresa ihriska

Medzi Mederčskou a Gazdovskou ul.
zobraziť na mape

Prevádzkový poriadok

STIAHNÚŤ