Handlová

Žihadielko stojí už aj v rekordnej Handlovej

V sobotu 15. júla otvorili v Handlovej jedinečné detské ihrisko Žihadielko. Mesto z hornej Nitry získalo ihrisko vďaka unikátnemu projektu reťazca Lidl, v ktorom ľudia rozhodli o desiatich lokalitách pre rok 2017. Pásku na Žihadielku na ulici Mostná prestrihli samotné deti za pomoci primátora mesta Handlová a zástupkyne spoločnosti Lidl Slovenská republika.

„Chcem vysloviť niekoľko veľkých ďakujem. Spoločnosti LIDL za organizovanie súťaže o toto krásne ihrisko. Všetkým, ktorí hlasovali, za absolútne najväčší počet hlasov odovzdaných nášmu mestu a za množstvo krásnych emócií, ktoré spojili nielen Handlovčanov, ale aj tých za hranicami nášho mesta. Ďakujem mojím kolegom a nadšencom, ktorí živili myšlienku tejto súťaže. Ako primátor mesta som hrdý aj na to, že držíme slovo a sídlisko Mostná v Handlovej nám rozkvitá. Keď v roku 2010 storočná voda zničila vybudované ihriská, sľúbili sme, že budú nové. Dnes spolu so Žihadielkom odovzdávame všetkým nadšencom športu dve ďalšie multifunkčné ihriská, na ktoré sme v rozpočte vyčlenili 36 tis. EUR. povedal Rudolf Podoba, primátor Handlovej.

„Ďakujem spoločnosti Lidl za zorganizovanie súťaže o krásne ihrisko. Ďakujem všetkým, ktorí hlasovali, za absolútne najvyšší počet hlasov a za množstvo krásnych emócií, ktoré spojili nielen Handlovčanov. Ďakujem tiež mojim kolegom a nadšencom, ktorí živili myšlienku tejto súťaže,“povedal pri otvorení ihriska Rudolf Podoba, primátor Handlovej.„Projekt Žihadielko už dvakrát vyvolal obrovský ošiaľ a dokázal zjednotiť celé mestá. Na začiatku rokov 2016 a 2017 ním žilo celé Slovensko a práve Handlová získala doteraz absolútne najviac hlasov – viac ako 204 000. Inak povedané, každý Handlovčan poslal do súťaže v priemere takmer 12 hlasov. Ihrisko Žihadielko je v správnych rukách a celkom určite bude miestom detskej radosti,“uviedla Lenka Petríková, zástupkyňa spoločnosti Lidl. V rámci slávnostného otvorenia bol pripravený zaujímavý celodenný program. Na malých návštevníkov čakalo mnoho zaujímavých atrakcií vrátane vystúpení obľúbených Trpaslíkov z RTVS.

O ihriská Žihadielka bojovalo svojimi hlasmi Slovensko premiérovo v roku 2016. Víťaznými mestami sa vtedy stali Banská Bystrica, bratislavská Dúbravka, Šaľa, Pezinok, Sereď, Dolný Kubín, Stropkov, Myjava, Šahy a Vrbové. Aj v roku 2017 súperili o ihriská mestá, a v prípade Bratislavy a Košíc aj mestské časti, v ktorých sa nachádza aspoň jedna predajňa Lidl. Desiatka víťazov z predošlého roku sa do súťaže už nemohla zapojiť. Z 94 možných lokalít prejavilo záujem zúčastniť sa súťaže 67 miest. Podľa počtu obyvateľov boli rozdelené do piatich kategórií s cieľom umožniť čo najspravodlivejšie hlasovanie. To prebiehalo v rámci týchto kategórií, pričom ihrisko získali prvé dve mesta z každej kategórie. Hlasovať v projekte Žihadielko mohol skutočne každý, bez akéhokoľvek obmedzenia. Jediným predpokladom bola registrácia na webe zihadielko.sk a jej potvrdenie prostredníctvom kódu z SMS správy. Bonusový hlas bolo možné získať po absolvovaní jednoduchej hry s Včielkou Majou. Stačilo úspešne absolvovať virtuálnych sto metrov. Počas trvania súťaže nalietala Maja celkovo viac ako 221 000 km, alebo inak povedané – Zem obletela 5,5-krát. Víťaznú desiatku pre rok 2017 tvoria: Trnava, Trenčín, Levice, Piešťany, Senica, Handlová, Galanta, Skalica, Tvrdošín a Modra. Hodnota ihrísk za roky 2016 a 2017 je spolu 1 740 000 €.

Ihrisko Žihadielko je určené pre deti od 2 do 12 rokov. Jeho rozmer je 16 x 20 m a bude sa na ňom nachádzať osem herných prvkov. Ihrisko je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí – 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov. Deti sa budú môcť zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či prevažovadlách. Všetky herné prvky sa nesú vo veselých a hravých motívoch s podobizňami Včielky Maje a jej kamarátov. Na ihrisku sa nachádzajú aj lavičky a stojan na bicykle.


Adresa ihriska

Mostná 25
zobraziť na mape

Prevádzkový poriadok

STIAHNÚŤ