Galanta

Galantské žihadielka už veselo bzučia

Minulú sobotu, 29. júla, otvorili v Galante jedinečné detské ihrisko Žihadielko, ktoré mesto získalo vďaka unikátnemu projektu reťazca Lidl. Pásku na Žihadielku, ktoré sa nachádza v Štvrti SNP 995, prestrihli samotné deti za pomoci primátora a zástupcu spoločnosti Lidl Slovenská republika. Galanta je celkovo 15. mestom, v ktorom sa nachádza ihrisko Žihadielko, do konca leta sa ich počet zaokrúhli na dvadsať.

„Po vlaňajšom neúspechu sme sa neuveriteľne zomkli a dokázali sme takmer nemožné – všetci spolu, deti, mamky, babky, tatkovia i dedkovia sme spoločne získali ohromný počet hlasov, vyše 100 000. Naše poďakovanie patrí aj priateľom z okolitých miest a dedí, ale aj naším rodákom v zahraničí,“ povedal Peter Paška, primátor Galanty. „Galanta patrila medzi najaktívnejšie mesta vôbec a preto som presvedčený, že toto ihrisko bude miestom úžasnej zábavy a radosti, miestom kde sa budú stretávať celé rodiny a spoločne tráviť čas na čerstvom vzduchu,“ doplnil Radoslav Leško, obchodný riaditeľ spoločnosti Lidl Slovenská republika.V rámci slávnostného otvorenia bol pripravený zaujímavý celodenný program. Na malých návštevníkov čakalo mnoho zaujímavých atrakcií vrátane vystúpení obľúbených Trpaslíkov z RTVS.

O ihriská Žihadielka bojovalo svojimi hlasmi Slovensko premiérovo v roku 2016. Víťaznými mestami sa vtedy stali Banská Bystrica, bratislavská Dúbravka, Šaľa, Pezinok, Sereď, Dolný Kubín, Stropkov, Myjava, Šahy a Vrbové. Aj v roku 2017 súperili o ihriská mestá, a v prípade Bratislavy a Košíc aj mestské časti, v ktorých sa nachádza aspoň jedna predajňa Lidl. Desiatka víťazov z predošlého roku sa do súťaže už nemohla zapojiť. Z 94 možných lokalít prejavilo záujem zúčastniť sa súťaže 67 miest. Podľa počtu obyvateľov boli rozdelené do piatich kategórií s cieľom umožniť čo najspravodlivejšie hlasovanie. To prebiehalo v rámci týchto kategórií, pričom ihrisko získali prvé dve mesta z každej kategórie. Hlasovať v projekte Žihadielko mohol skutočne každý, bez akéhokoľvek obmedzenia. Jediným predpokladom bola registrácia na webe zihadielko.sk a jej potvrdenie prostredníctvom kódu z SMS správy. Bonusový hlas bolo možné získať po absolvovaní jednoduchej hry s Včielkou Majou. Stačilo úspešne absolvovať virtuálnych sto metrov. Počas trvania súťaže nalietala Maja celkovo viac ako 221 000 km, alebo inak povedané – Zem obletela 5,5-krát. Víťaznú desiatku pre rok 2017 tvoria: Trnava, Trenčín, Levice, Piešťany, Senica, Handlová, Galanta, Skalica, Tvrdošín a Modra. Hodnota ihrísk za roky 2016 a 2017 je spolu 1 740 000 €.

Ihrisko Žihadielko je určené pre deti od 2 do 12 rokov. Jeho rozmer je 16 x 20 m a bude sa na ňom nachádzať osem herných prvkov. Ihrisko je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí – 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov. Deti sa budú môcť zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či prevažovadlách. Všetky herné prvky sa nesú vo veselých a hravých motívoch s podobizňami Včielky Maje a jej kamarátov. Na ihrisku sa nachádzajú aj lavičky a stojan na bicykle.


Adresa ihriska

Štvrť SNP 995
zobraziť na mape

Prevádzkový poriadok

STIAHNÚŤ