Dolný Kubín

Deti z Dolného Kubína sa tešia zo Žihadielka

Sobota 23. júla sa v Dolnom Kubíne niesla v réžii včielky Maje a jej kamarátov, fantastické ihrisko Žihadielko totiž otvorilo svoje brány! Pásku na ihrisku slávnostne prestrihli samotné deti za pomoci primátora a zástupcu spoločnosti Lidl Slovenská republika. Rozprávkový svet najpopulárnejšej včielky sa nachádza na Nemocničnej ulici.

„Mesto Dolný Kubín, a predovšetkým jeho najmenší obyvatelia, sa spoločne tešia z víťazstva o detské ihrisko Žihadielko. To obrovské spoločné snaženie ľudí bez rozdielu veku, samotného mesta a množstva škôl i organizácií prinieslo sladké ovocie, na ktoré sa budú zlietať naše kubínske "malé včielky" aj s rodičmi. Všetkým úprimne ĎAKUJEME, no a teraz sa už poďme hrať!!!,“ povedal primátor Dolného Kubína Roman Matejov. Dolný Kubín získal jedno z desiatich ihrísk Žihadielok, ktoré Lidl v roku 2016 postavil v slovenských mestách, vďaka 198 419 hlasom. Oravčanom sa podarilo získať druhý najvyšší počet hlasov v súťaži, viac mala v premiérovom ročníku kampane iba Sereď.

„Keď sme rozmýšľali o tomto projekte, priali sme si, aby ľudí chytil za srdce, aby sa spojili pre dobrú vec a snažili sa pre svoje deti vysúťažiť jedinečné ihrisko. Odozva od prvých dní však prekonala naša najsmelšie očakávania, také množstvo pozitívnej energie sa nevidí každý deň. Dolný Kubín do poslednej chvíle bojoval o celkové prvé miesto a Žihadielko si naozaj zaslúžil. Som presvedčený, že toto ihrisko bude miestom detskej radosti a šťastia,“ uviedol Slavomír Špánik, vedúci predaja spoločnosti Lidl. V rámci slávnostného otvorenia bol pripravený zaujímavý celodenný program. Na malých návštevníkov čakalo mnoho zaujímavých atrakcií vrátane vystúpení obľúbených Trpaslíkov z RTVS.

Adresa ihriska

medzi ulicami Nemocničná a Ľudovíta Štúra, Dolný Kubín
zobraziť na mape

Prevádzkový poriadok

STIAHNÚŤ