Bernolákovo

Včielka Maja priletela už aj do Bernolákova

– Od soboty, 21. júla, sa deti v Bernolákove tešia z jedinečného ihriska Žihadielko. Pásku na Žihadielku, ktoré sa nachádza na konci Brusnicovej ulice pomohli zástupkyni spoločnosti Lidl Slovenská republika a starostovi obce prestrihnúť samotné deti. O tom, že Bernolákovo je jedným z desiatich víťazných miest pre rok 2018 rozhodli v hlasovaní na webe zihadielko.sk priamo ľudia. Projekt Žihadielko organizuje spoločnosť Lidl Slovenská republika od roku 2016, v lete sa počet detských ihrísk zaokrúhli na tridsať.

„Ihrisko Žihadielko je pre Bernolákovo veľkým úspechom a dôkazom toho ako úžasne sa vedia ľudia spojiť pre dobrú vec a hlavne vydržať do konca. Ja osobne som hrdý na to, že sme skončili v počte hlasov na výbornom 2. mieste v rámci celého Slovenska. Je to pekná prezentácia našej obce,“ uviedol starosta Bernolákova Richard Červienka. V sobotu bol pri príležitosti slávnostného otvorenia pripravený bohatý program pre celé rodiny. Na malých návštevníkov čakalo mnoho zaujímavých atrakcií vrátane vystúpení obľúbených Trpaslíkov z RTVS či detského divadielka. „Ďakujem všetkým, ktorí sa zapojili do hlasovania. Je vidno že keď sa ľudia spoja a chcú niečo dosiahnuť tak sa to podarí. Želám deťom aby si ihrisko užili, aby si ho vážili, aby ho rodičia opatrovali, starali sa o neho a aby tu vznikali nové priateľstva,“,“ povedala zástupkyňa spoločnosti Lidl Zuzana Sobotová.

Okrem Bernolákova uspeli v hlasovaní verejnosti Komárno, Levoča, Poprad, Rimavská Sobota, Senec, Štúrovo, Brezno, Senica a Trnava. Rozhodlo o tom takmer 1,4 milióna z celkovo viac ako 2,24 milióna odovzdaných hlasov. Hlasovať v projekte Žihadielko mohol skutočne každý, bez akéhokoľvek obmedzenia. Jediným predpokladom bola registrácia na webe zihadielko.sk a jej potvrdenie prostredníctvom kódu z SMS správy. Bonusový hlas bolo možné získať po absolvovaní jednoduchej online hry. O ihriská súperili mestá, a v prípade Bratislavy a Košíc aj mestské časti, v ktorých sa nachádza aspoň jedna predajňa Lidl. Do súťaže sa tentokrát mohli zapojiť aj víťazi z predošlých dvoch ročníkov. Celkovo súperilo 74 lokalít v piatich kategóriách – prvé štyri vznikli na základe počtu obyvateľov, piata pozostáva z víťazných miest a mestských častí z rokov 2016 a 2017. Hlasovanie prebiehalo v januári a februári v rámci týchto kategórií, pričom ihrisko získali vždy prvé dve lokality.

Ihrisko Žihadielko je určené deťom od 2 do 12 rokov. Jeho rozmery sú 16 x 20 m a bude sa na ňom nachádzať osem herných prvkov. Ihrisko je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí – 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov. Deti sa budú môcť zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či na prevažovadlách. Všetky herné prvky sa nesú v duchu veselých a hravých motívov s podobizňami Včielky Maje a jej kamarátov. Na ihrisku sa budú nachádzať aj lavičky a stojan na bicykle. Celkové náklady na vybudovanie jedného ihriska sú 87 000 €. Hodnota všetkých tridsiatich Žihadielok teda prevyšuje sumu 2,6 milióna eur.


Adresa ihriska

Brusnicová ul. - koniec
zobraziť na mape

Prevádzkový poriadok

STIAHNÚŤ