Otázky a odpovede
 • Odkedy dokedy prebieha hlasovanie?
  Hlasovanie sa spustí 15. 1. 2018 o 9.00 hod. a ukončí sa 28. 2. 2018 o 23:59:59 na stránke www.zihadielko.sk.
 • Podľa čoho ste vyberali mestá?
  V roku 2018 bola opäť účasť v súťaži ponúknutá všetkým slovenským mestám, mestským častiam (v prípade Bratislavy a Košíc) a obciam, v ktorých sa nachádza minimálne 1 predajňa potravín Lidl. V termíne do 31.12.2017 mala samospráva mesta zvážiť, či má k dispozícií vhodný pozemok pre realizáciu ihriska, a či sa do projektu zapojí. V tomto termíne prejavilo záujem 74 z celkovo 104 oslovených miest. V roku 2018 prichádzame aj s novinkou. Bola vytvorená samostatná špeciálna kategória pre tie mestá, ktoré už Žihadielko vyhrali v minulých dvoch ročníkoch. Túto možnosť opätovne sa zapojiť využilo 17 z 20-tich miest, ktoré už Žihadielka majú.
 • Prečo sú mestá rozdelené do jednotlivých kategórií?
  Kategórie boli vytvorené na základe počtu obyvateľov s cieľom zabezpečiť rovnosť šancí pre každé mesto. Súťažiť sa tento rok bude celkovo v piatich kategóriách, (štyri kategórie, do ktorých sú mestá zaradené podľa počtu obyvateľov, a piata samostatná kategória miest, ktoré už boli víťazmi z rokov 2016 alebo 2017). V každej kategórií môžu vždy dve mestá získať Lidl ihrisko Žihadielko. Na Slovensku tak aj v roku 2018 vyrastie ďalších 10 ihrísk.
 • V koľkých mestách nakoniec postavíte ihriská?
  V každej kategórii získajú ihrisko 2 mestá, ktoré budú mať po ukončení súťaže najväčší počet hlasov. To znamená 10 nových ihrísk.
 • Ako môžem hlasovať?
  Hlasovania sa môže zúčastniť iba fyzická osoba staršia ako 18 rokov (osoby mladšie ako 18 rokov sa môžu zúčastniť iba so súhlasom svojho zákonného zástupcu), ktorá sa platne zaregistruje spôsobom uvedeným v pravidlách hlasovania a udelí spoločnosti Lidl súhlas so spracovaním osobných údajov. Používateľ môže hlasovať po registrácii a úspešnom prihlásení prostredníctvom e-mailu alebo cez konto na Facebooku. Na úspešné dokončenie registrácie je potrebné jednorazové overenie telefónneho čísla prostredníctvom SMS.
 • Môžem získať aj nejaký extra hlas pre svoje mesto?
  Každý používateľ môže mať denne až 2 hlasy. Jeden hlas po prihlásení cez e-mailovú adresu alebo po prihlásení cez facebookový profil. K prihláseniu cez e-mail alebo k prihláseniu cez facebookový profil môže získať každý deň jeden bonusový hlas, ak úspešne zvládne Majinu hru. Po získaní bonusového hlasu môže používateľ ďalej pokračovať v hre, no už bez možnosti pripočítania ďalšieho bonusového hlasu v ten istý deň.
 • Čo môžem urobiť, aby som zvýšil šance svojho mesta?
  Každý používateľ môže zdieľať akékoľvek informácie spojené so súťažou či už priamo z webovej stránky www.zihadielko.sk, alebo z facebookového profilu Lidl Slovensko. Navyše si môže vytvoriť svoju vlastnú video pozvánku.
 • Koľkokrát môžem hlasovať?
  Každý registrovaný používateľ môže každý deň získať celkovo 2 hlasy. Po registrácii prostredníctvom e-mailu a potvrdení prihlásenia alebo cez facebookové konto môže používateľ hlasovať automaticky za svoje mesto. Zároveň môže získať bonusový hlas, ak úspešne zvládne Majinu hru.
 • Ako zistím priebežné poradie?
  Priebežné poradie miest je zobrazené na domovskej stránke www.zihadielko.sk. Aktualizuje sa v reálnom čase. Priebežné poradie môžete sledovať tu. V termíne od 21. 2. 2018 do 28. 2. 2018 budú výsledky skryté.
 • Kedy budú zverejnené výsledky súťaže?
  Výsledky súťaže budú zverejnené najneskôr 14. 3. 2018 o 12.00 hod. na oficiálnej stránke súťaže www.zihadielko.sk.
 • Ako môže mesto zvýšiť informovanosť o projekte a podporiť hlasovanie obyvateľov?
  Pripravili sme pre vás materiály na stiahnutie, prostredníctvom ktorých môžu jednotlivé obce informovať svojich obyvateľov. Nájdete ich tu.
 • Čo robiť v prípade, keď hra odmieta zarátať bonusový hlas?
  Tento problém sa zvyčajne vyskytuje na mobilných zariadeniach pri hraní hry cez priehliadač aplikácie Facebook. Facebook štandardne otvára všetky internetové odkazy cez svoj vlastný prehliadač, ktorý oficiálne nepodporujeme. Odporúčame túto funkcionalitu úplne vypnúť podľa nasledujúceho návodu: • Kde si môžem skontrolovať svoje hlasy?
  Kompletnú históriu svojich hlasov nájdeš v sekcii Môj profil.
 • Prečo mi neprichádza overovacia SMS?
  Uisti sa, že tvoje telefónne číslo patrí do siete mobilného operátora s pôsobnosťou na území Slovenskej republiky. Približne 1 % našich SMS správ operátori z rôznych dôvodov nedoručia - plná schránka, preťažená sieť, výpadok signálu a pod. Vieme ťa však overiť manuálne, ak nám napíšeš na podpora@zihadielko.sk a uvedieš telefónne číslo, ktoré bolo zadané pri registrácii.
 • Stránka odo mňa opätovne pýta overenie prostredníctvom SMS, aj keď som už zaregistrovaný/á. Prečo?
  Uisti sa, že sa do súťaže prihlasuješ rovnakým spôsobom, akým si sa zaregistroval/a - prostredníctvom Facebooku alebo e-mailovej adresy.
 • Prečo mi neprichádza prihlasovací e-mail na moju e-mailovú adresu @hotmail.com, @live.com alebo @outlook.com?
  Microsoft, ktorý vlastní e-mailové schránky hotmail.com, live.com a outlook.com, z neznámeho dôvodu blokuje e-maily Žihadielka. Aktívne s nimi komunikujeme, aby blokovanie e-mailov čo najskôr zrušili. Ako dočasné riešenie ti odporúčame použiť e-mailovú schránku iného poskytovateľa, napr. Gmail.