27.07.2021

[Aktualizované] Posledných 10 ihrísk Žihadielok zodpovedne postavíme v roku 2021

Ochorenie COVID-19 otriaslo v roku 2020 celým Slovenskom a dotklo sa všetkých oblastí nášho života. Výnimkou nie sú ani Lidl projekty v oblasti spoločenskej zodpovednosti, ktorými sa snažíme meniť našu krajinu na lepšie miesto pre život i prácu. S cieľom ochrániť svojich zamestnancov, zákazníkov, okolitú komunitu a ďalších partnerov bolo mnoho našich aktivít pozastavených, presunutých alebo transformovaných do inej podoby.


Jedným z projektov, ktorý mimoriadna situácia spojená s ochorením COVID-19 veľmi ovplyvnila, je práve Žihadielko. Napriek tomu, že hlasovanie v rámci posledného piateho ročníka projektu úspešne prebehlo a 10 víťazných miest / mestských častí je známych, výstavbu ihrísk sme v roku 2020 museli presunúť a ich slávnostné otvorenia zrušiť. Napriek tomu, že nás táto situácia veľmi mrzí, zdravie a zodpovednosť sú pre nás vždy najvyššou prioritou.


Nemusíte sa však obávať! Posledných 10 ihrísk sme už začali budovať. Bezpečné a moderné hracie plochy s motívom Včielky Maji vyrastú v týchto lokalitách: Rožňava, Kolárovo, Košice – Nad Jazerom, Košice – Sídlisko Ťahanovce, Hnúšťa, Tisovec, Topoľčany, Šurany, Komárno, Dunajská Streda. Samozrejmosťou bude prísne dodržiavanie aktuálne platných hygienických opatrení s dôrazom na maximálnu bezpečnosť našich zamestnancoch, dodávateľov a obyvateľov víťazných miest.


Predpokladané termíny slávnostného otvorenia posledných 10 ihrísk Žihadielok si pozrite v nasledujúcom zozname:

Víťazné mesto

Predpokladaný termín otvorenia ihriska pre verejnosť (ak všetko pôjde podľa plánu)

Košice - Nad jazerom

Koniec júla 2021

Košice - Sídlisko Ťahanovce

Koniec júla 2021

Kolárovo

Koniec júla 2021

Komárno

Koniec júla 2021

Dunajská Streda

Koniec júla 2021

Tisovec

Koniec augusta 2021

Hnúšťa

Koniec augusta 2021

Rožňava

Koniec augusta 2021

Topoľčany

Koniec augusta 2021

Šurany

Koniec augusta 2021


Dávajte na seba a svojich blízkych pozor, priatelia. Veríme, že sa v lete vidíme na ihriskách!

Pozri si, ako sa stavia ihrisko Žihadielko