08.01.2021

Posledných 10 ihrísk Žihadielok zodpovedne postavíme v roku 2021

Ochorenie COVID-19 otriaslo v roku 2020 celým Slovenskom a dotklo sa všetkých oblastí nášho života. Výnimkou nie sú ani Lidl projekty v oblasti spoločenskej zodpovednosti, ktorými sa snažíme meniť našu krajinu na lepšie miesto pre život i prácu. S cieľom ochrániť svojich zamestnancov, zákazníkov, okolitú komunitu a ďalších partnerov bolo mnoho našich aktivít pozastavených, presunutých alebo transformovaných do inej podoby.

Jedným z projektov, ktorý mimoriadna situácia spojená s ochorením COVID-19 veľmi ovplyvnila, je práve Žihadielko. Napriek tomu, že hlasovanie v rámci posledného piateho ročníka projektu úspešne prebehlo a 10 víťazných miest / mestských častí je známych, výstavbu ihrísk sme v roku 2020 museli presunúť a ich slávnostné otvorenia zrušiť. Napriek tomu, že nás táto situácia veľmi mrzí, zdravie a zodpovednosť sú pre nás vždy najvyššou prioritou.

Nemusíte sa však obávať! Posledných 10 ihrísk začneme budovať už na jar 2021. Bezpečné a moderné hracie plochy s motívom Včielky Maji vyrastú v týchto lokalitách: Rožňava, Kolárovo, Košice – Nad Jazerom, Košice – Sídlisko Ťahanovce, Hnúšťa, Tisovec, Topoľčany, Šurany, Komárno, Dunajská Streda. Samozrejmosťou bude prísne dodržiavanie aktuálne platných hygienických opatrení s dôrazom na maximálnu bezpečnosť našich zamestnancoch, dodávateľov a obyvateľov víťazných miest.

Ohľadom slávnostných otvorení nových Žihadielok a ich alternatív, ktoré pre vás v prípade pokračujúcej nepriaznivej situácie pripravujeme, vás budeme čoskoro informovať.

Dávajte na seba a svojich blízkych pozor, priatelia. Veríme, že sa v lete vidíme na ihriskách!

Pozri si, ako sa stavia ihrisko Žihadielko