31.05.2016

Ihriská Žihadielka 2016

O tom, kde v lete vyrastie prvých desať ihrísk Žihadielok, rozhodlo viac ako pol milióna hlasujúcich


IHRISKO
Pezinok, Fándlyho 11 ukázať na mape
Myjava, Bradáčova 260 ukázať na mape
Sereď, M. R. Štefánika 1152 ukázať na mape
Bratislava-Dúbravka, Ľuda Zúbka 31 ukázať na mape
Banská Bystrica, Trieda Hradca Kráľové 3999/13 ukázať na mape
Vrbové, Sídlisko 9. mája ukázať na mape
Šaľa, vnútroblok SNP/Nešporova ukázať na mape
Šahy, Sídlisko stred, Jána Thuróczyho ukázať na mape
Dolný Kubín, medzi ulicami Nemocničná a Ľudovíta Štúra ukázať na mape
trnava, Hrnčiarska ulica – pri kopci ukázať na mape


O ihriská súťažili mestá, a v prípade Bratislavy a Košíc aj mestské časti, v ktorých sa nachádza aspoň jedna predajňa Lidl. Zo 102 možných lokalít prejavilo záujem zúčastniť sa súťaže 96 miest. Podľa počtu obyvateľov boli rozdelené do piatich kategórií s cieľom umožniť čo najspravodlivejšie hlasovanie. To v čase od 21. januára do 29. februára prebiehalo v rámci týchto kategórií, pričom ihrisko získali prvé dve mestá z každej skupiny. Víťazná desiatka dostala viac ako polovicu zo všetkých odovzdaných hlasov.


Mestá, v ktorých v lete vyrástli jedinečné detské ihriská Žihadielka, vybrali priamo ľudia. O lokalitách rozhodlo viac ako pol milióna hlasujúcich, ktorí počas šiestich týždňov na internete odovzdali spolu neuveriteľných 2 619 762 hlasov! Víťaznými mestami sú Banská Bystrica, Bratislava-Dúbravka, Šaľa, Pezinok, Sereď, Dolný Kubín, trnava, Myjava, Šahy a Vrbové. Ihriská na vlastné náklady postavil Lidl a následne ich daroval mestám.


Ihrisko Žihadielko je určené pre deti od 2 do 12 rokov. Jeho rozmer je 16 x 20 m a nachádza sa na ňom osem herných prvkov. Ihrisko je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí – 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov. Tomu sú prispôsobené aj dopadové plochy: pre menšie deti to je EPDM liata guma, pre väčšie štrk. Deti sa môžu zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či prevažovadlách. Všetky herné prvky sa nesú vo veselých a hravých motívoch s podobizňami včielky Maje a jej kamarátov. Na ihrisku sa nachádzajú aj lavičky a stojan na bicykle. Hodnota všetkých desiatich ihrísk je 870 000 €.

Pozri si, ako sa stavia ihrisko Žihadielko